Aihe: Apua wahburnin mallintunnistukseen
1
varo
19.04.2009 14:35:19
Olisko kellää tietoa, kun liikkeessäkään ei tiedetty ja washburnin sivuilta ei löydy?
etsitään kitaristia bändiin
LMN
19.04.2009 14:55:35 (muokattu 19.04.2009 15:13:38)
 
 
Itse muistan kyseisen kitaran ja siinä taisi olla Pingin floikka, sekä Duncanit tosiaan. Taisin sitä vähän googlaillakin, mutta tietoa ei löytynyt. Kysy Washburnilta suoraan.
 
edit: Taisi olla tämä
 
http://www.soitinlaine.fi/index.php … ;option=com_virtuemart&Itemid=1
 
Tosin kuvassa olevassa kitarassa on EMG:t, mutta tiedoissa lukee Duncanit. Soitin Laine toimii myös maahantuojana, joten sieltäkin kannattanee kysellä.
varo
20.04.2009 17:20:29
LMN: Itse muistan kyseisen kitaran ja siinä taisi olla Pingin floikka, sekä Duncanit tosiaan. Taisin sitä vähän googlaillakin, mutta tietoa ei löytynyt. Kysy Washburnilta suoraan.
 
edit: Taisi olla tämä
 
http://www.soitinlaine.fi/index.php … ;option=com_virtuemart&Itemid=1
 
Tosin kuvassa olevassa kitarassa on EMG:t, mutta tiedoissa lukee Duncanit. Soitin Laine toimii myös maahantuojana, joten sieltäkin kannattanee kysellä.

 
Juu samaa hintaluokkaa olisi ja samat osat mikkejä lukuunottamatta. Mites toi Pingin floikka, kun muistasin että kyseisessä kitarassa luki vaa että Floyd Rose, ihan niinku kaikissa muissakin OFR kitaroissa. Onko tosta Pingin floikasta mihkään?
etsitään kitaristia bändiin
LMN
20.04.2009 20:47:22
 
 
varo: Juu samaa hintaluokkaa olisi ja samat osat mikkejä lukuunottamatta. Mites toi Pingin floikka, kun muistasin että kyseisessä kitarassa luki vaa että Floyd Rose, ihan niinku kaikissa muissakin OFR kitaroissa. Onko tosta Pingin floikasta mihkään?
 
Haulla löytyy paljon tietoa tuosta Pingin valmistamasta floikasta, tässäkin jotain:
 
http://www.meanstreetguitars.com/floyd_rose_tremolo.htm
 
En tosin mene vannomaan tuosta Washburnista, että oliko siinä juuri tuo Ping.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)