Aihe: Watchmen - elokuva
1 2 3 4 5
Informaatiokameli
12.03.2009 23:57:04 (muokattu 13.03.2009 00:41:36)
 
 
Tänään tuli katsottua. Ihan hyvä, ei tuosta parempaa olisi voitu tehdä. Muutettu loppu toimi helvetin hyvin, oli jopa paljon parempi kuin alkuperäinen. Hirveällä kiireellähän tuo eteni ja pikkaisen hätäinen mielikuva jäi mutta täytyy nostaa hattua sille, miten hyvin tekijät olivat onnistuneet oikomaan tarinaa. Tunnelmaa latistivat myös vieressä istuneet kaksi reipasta nuorta miestä, jotka hölöttivät koko ajan. Ei raiskauskohtauksissa pidä saatana hörähdellä, kuiskuttelivatkin koko ajan ja hykertelivät omituisesti paneskelukohtauksen aikana.
 
Plussaa myös siitä, että Jonin sinisen pippelin annettiin heilua eikä alettu kainostelemaan.
Everybody loves somebody but nobody loves rumpali.
tcitc
16.03.2009 00:28:47
Kävin just kattomassa ja tykkäsin. Popcornia ostin kyllä vähän liian ison annoksen. Mut muuten sellasia mieleenpainuvia ja laadukkaasti tehtyjä leffoja jotka kannattaa käyä kattomassa mieluiten just siellä leffateatterissa.
 
Monologeja oli riittävästi ja niitä oli ihan mukava seurata, ajatus harhaili enemmänkin niissä väkivaltakohtauksissa joihin oli tungettu ihan liian paljon porukkaa kerralla. Värimaailmasta plussaa.
Amateurs built Titanic, professionals built the ark.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)