Aihe: 08.04. HIT THE STAGE FESTIVAL @ KY Klubi / Helsinki
1
Akiman
02.03.2009 21:10:29
 
 
HIT THE STAGE BÄNDI-IMITAATIOKILPAILUUN ILMOITTAUTUMINEN KÄYNNISSÄ
 
Hit the Stage -bändi-imitaatiokilpailussa on yksinkertaisesti kyse eläytymisestä. Osallistujan ei tarvitse osata soittaa tai laulaa, vaan ainoastaan tuoda esittämänsä bändin elävä energia lavalle tinkimättömästi,tunnistettavimpia maneereita ja yleisön haltuun ottamisia myöten. Musiikista pitää huolen PA, tarvittavat rekvisiitat soittimineen ja mikkistandeineen löydätte paikan päältä ja pynttäytyminen on sallittua, mutta ei missään tapauksessa toimi ratkaisevana elementtinä kilpailun kannalta. Tärkeintä on pyrkiä valitsemaan juuri se voittajakappale, joltain bändiltä, jonka te "bändinä" pystytte vetämään omaperäisesti, sekä vangitsemaan bändin olemuksen mahdollisimman hyvin omassa esityksessänne. Päätittepä tehdä tämän sitten imitoiden tai parodioiden tai muilla konsteilla, on kaikki kiinni teistä, hyvät kilpailijat!
 
Muistakaahan toki, että voittajabändin jäsenet poistuvat Hit the Stage Festivaleilta mukanaan upouudet Xbox 360 Premium Halo Bundlet ja muitakaan kärkibändejä ei jätetä huomiotta.
 
Ilmoittautumiskaavakke: http://www.hit-the-stage.net/kilpailu.php
:: KORROOSIO.FI :: Haastatteluissa: MISERY INDEX, REGINA, CANTATA SANGUI, KEEP OF KALESSIN ja THE OCEAN ::
Akiman
26.03.2009 02:30:38
 
 
KLAUS FLAMING HIT THE STAGE BÄNDI-IMITAATIOKILPAILUN PÄÄTUOMARIKSI
 
Klaus Flaming toimii keskiviikkona 8.4.2009 KY-Klubilla järjestettävän Hit the Stage bändi-imitaatiokilpailun päätuomarina ja tapahtuman suojelijana. Flaming tunnetaan vuosikymmeniä kestäneestä rock-toimittajan urastaan Radio Mafiassa, Ylex:llä ja sittemmin Radio Rockilla. Hänen musiikkitietoutensa on myös hämmentävää luokkaa. Mitä Klasu ei musiikista tiedä, sitä ei tarvitsekaan tietää! Tule todella arvovaltaisen ja kansainvälisen tuomariston eteen kuulemaan tuomio: Onko sinussa rock appealia? Täysin erehtymättömässä viisaudessaan Flaming myös päättää, mikä bändi lähtee kisasta voittajana ja uusien Xbox 360 pelikonsoleiden omistajina. Osallistujia pystytään imitaatiokilpailuun ottamaan vain rajoitettu määrä, joten ennakkoilmoittautuminen kannattaa tehdä juuri nyt.
 
* Liput saatavilla Keltaisesta Jäänsärkijästä tai tilaamalla postitse liput@hit-the-stage.net
* Lipunhintaan 8€ kuuluu KY Klubin tarjoama noin 5€ arvoinen drinkkilippuinen etu
* Hit the Stage -kilpailuun ilmoittautuminen käynnissä: http://www.hit-the-stage.net/
* Ensimmäinen (vaan ei viimeinen) lehtijuttu Infernon 27.03. ilmaantuvassa numerossa #65
 
www.hit-the-stage.net
:: KORROOSIO.FI :: Haastatteluissa: PESTILENCE, TIAMAT, VANGUARD, CRIMFALL ja MISERY INDEX ::
Akiman
06.04.2009 12:29:36
 
 
HIT THE STAGE FESTIVAL LÄHESTYY - YLIHUOMENNA LYÖDÄÄN LAVAA
 
Keskiviikkona 8. huhtikuuta on aika ottaa selvää, kuinka tunnistettavasti imitoitavissa tunnettujen bändien live-esiintyminen oikeastaan onkaan ja voivatko tribuuttibändit pistää jopa esikuviaan paremmaksi lavalla aivan omalla tavallaan. Hit the Stage Festival tarjoaa tämän kaiken KY Klubin tiloissa klo 20-04 keskiviikkona, kun lavalle nousevat illan aikana niin maan lujinnat tribuuttibändit kuin kautta aikain ensimmäisen bändi-imitaatiokilpailun osallistujatkin.
 
Mukaan ehtii vielä ilmoittautumalla bändi-imitaatiokilpailuun Hit the Stagen kotisivujen kautta tai vaikka sitten paikan päällä, mikäli paikkoja on vielä tuolloin avoinna. Jo nyt on selvää, että KY Klubin lavalla tullaan näkemään niin koti- kuin ulkomaisenkin bänditarjonnan parhaimmistoa mahdollisimman aidossa muodossaan, mille viimeinen piste lyödään, kun Dear Victimsin KISS, Maiden Hellin IRON MAIDEN ja Crazy Machinen METALLICA tuovat heavy-maailman mammutit lavalle.
 
Hit the Stage bändi-imitaatiokilpailuu ratkeaa lopullisesti sen finaalissa, kun Klaus Flaming valitsee illan parhaista bändeistä sen kaikkein kovimman ja tämän bändin jokainen jäsen tullaan palkitsemaan uudella Xbox 360-pelikonsolilla!
 
Ilmoittaudu bändi-imitaatiokilpailuun: http://www.hit-the-stage.net/kilpailu.php
 
20:00 Ovet auki
21:00 DEAR VICTIMS plays KISS (60 min)
22:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu
23:00 MAIDEN HELL plays IRON MAIDEN (60 min)
00:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu
01:00 CRAZY MACHINE plays METALLICA (60 min)
02:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu Finaali
04:00 Ovet kiinni
 
http://www.hit-the-stage.net
 
http://www.maidenhell.com | http://www.myspace.com/dearvictims | http://www.crazymachine.fi
 
http://www.kolumbus.fi/levykauppa | http://www.hellsinkishop.com | http://www.groom.fi
 
http://www.kyklubi.fi | http://www.sk-ravintolat.fi | http://www.nrj.fi
:: KORROOSIO.FI :: Haastatteluissa: PESTILENCE, TIAMAT, VANGUARD, CRIMFALL ja MISERY INDEX ::
Akiman
08.04.2009 14:31:43
 
 
Päivä on koittanut ja tänään annetaan palaa KY Klubilla Hit the Stage Festivalin merkeissä. Ohjelmassa kolme tiukkaa tribuuttibändiä Maiden Hell, Dear Victims ja Crazy Machine, jotka tykittävät menemään Iron Maidenin, Kissin ja Metallican voimin. Unohtaa ei pidä myöskään Hit the Stage bändi-imitaatiokilpailua, jonka voittajat tulevat saamaan palkinnoksi XBox 360 pelikonsolit per naama ja ilmoittautuahan voi vielä paikan päälläkin!
 
AIKATAULUT
20:00 Ovet auki
21:00 DEAR VICTIMS plays KISS (60 min)
22:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu
23:00 MAIDEN HELL plays IRON MAIDEN (60 min)
00:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu
01:00 CRAZY MACHINE plays METALLICA (60 min)
02:00 HIT THE STAGE Bändi-imitaatiokilpailu Finaali
04:00 Ovet kiinni
 
Tervetuloa ja tuokaa kaverinnekin!
 
Liput myös ovelta 8€
:: KORROOSIO.FI :: Haastatteluissa: PESTILENCE, TIAMAT, VANGUARD, CRIMFALL ja MISERY INDEX ::
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)