Aihe: JugiStyle
1 2 3 4 5 6 7 8
Skebaristi
11.02.2009 22:16:55
 
 
Munsta se PÄÄSKÄ! on ihan hauska.
hitchhiker
11.02.2009 23:14:28
Jumalauta et oli huono. Katsoin yhden jakson alusta loppuun eikä siinä ollut mitään hyvää. Kun sitten sen jälkeen tuli Ketonen ja Myllyrinne niin vasta siinä vaiheessa tajusin et sehän on itseasiassa ihan hyvä sketsisarja. Ainakin jos vertauskohteena on tuo edellä mainittu.
Relax. What is mind? No matter. What is matter? Never mind!
Ed_Guy
12.02.2009 18:24:12
On tämä aika surkeata kyllä. Sketsit ei vaan naurata yhtään. Pari jaksoa olen katellut, mutta ei tämä toimi
Basaka jätkä
Rotuvaari
12.02.2009 20:44:33
Outo sarja. Kai sitten tutut näyttelijät tekevät sen, että sitä on kuitenkin katsottava, vaikkei juuri edes naurunhörähdyksiä pääse syntymään. Siis katsoo sketsisarjaa, joka ei naurata? Typerää se on sekin. Se autiosaarikohellus on jo niin huono, ettei tosikaan. Voisi melkein väittää improvisaatioksi sitä...huonoksi sellaiseksi.
 
Ja missä sitten pitäisi olla tällaisen sarjan ansiot? No totta kai niissä hokemissa. Ja kun ei JugiStyle onnistu siinäkään. Ainoa missä on vähän yritystä, on se tänään-sketsi, joka on varmaan koko sarjan hauskin juttu. Tarvitaan BLasmaa -sketsi taas on todella huono, enkä usko kuulevani koulujen pihoilla tuota hokemaa ikinä. Toivottavasti olen oikeassa.
 
Ikävä kyllä Suomesta ei tällä hetkellä vaan löydy kahta niin kovaa ja karismaattista koomikkoa, että kykenisivät kannattelemaan kokonaista sketsisarjaa. Ei ole muuntautumiskykyä, ei aikaa/rahaa käsikirjoituksiin...ei mitään. Tarvittaisiin nälkäinen porukka nuoria toivoja ja lakastaisiin hietalahdet ja hietalahdet vaikka teatterin lavoille, tai sitten sivurooleihin draamasarjoihin. Ovat jo kaiken sketsiviihteelle antaneet, mitä ikinä se sitten olikaan.
Well... Finnish Boy... What else you wanna to hear?
Juho L
13.02.2009 21:33:49 (muokattu 13.02.2009 21:35:02)
Nyt tajusin yhden suuren puutteen Suomen komiikkatarjontaskenessä: nk. deadpan-huumori. Vrt. Colbert Report, The Onion, jne. Puukasvoisuudella on uskomaton voima, kun se tehdään tyylillä ja monen vitsin tehokin moninkertaistuu. Puukasvoisuutta on täysin hyödynnetty vain (yllätys, yllätys) Studio Julmahuvissa ja Alivaltiosihteerissä. Sitä tässä varmaankin kaivataan. Ehkä se ongelma ei sittenkään ole auttamattoman paskoissa näyttelijöissä ja/tai käsikirjoittajissa, vaan yksinkertaisesti epäonnistuneissa tyylivalinnoissa.
EilaPertti
15.02.2009 17:13:08
Tai mistäpä tiedän, jos sarja vaikka onkin kuvattu studioyleisön edessä, mutta yleisössä ketään ei vain naurata.
Tämä nauratti enemmän kuin Jugistyle kertaakaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6 7 8
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)