Aihe: Ensikertalaisen levytys studiossa (tekniikattomat tytöt)
1 2 3
ann4
19.01.2009 19:35:42
HAHAH, hyviä viestejä tuli teiltä :D
 
Missä olis mesta, jossa joku vois vähän neuvoa TAI voisko tämän jotenkin tehdä himassa ?
 
(ei nyt osata oikee omaa päätä käyttää, kuten huomaatte varmaankin -.- )
StJerky
20.01.2009 08:59:57
Olllaan kaverin kanssa menossa levyttämään erääseen yleiseen studioon, ja emme osaa YHTÄÄN tekniikkaa.. Eikä siellä ole oikeastaan ketäään neuvomassa meitä :(
 
ELI, miten suurinpiirtein saisin laulettua erään levyn musiikin päälle? Että lopputuloksena olis biisi, jossa erään tunnetun laulun alk.per. versio, ja siinä pääl sitte miun laulanta.
 
Ja aikaa on n.3 tuntia :DD

 
Jos hommaatte piisin karaokeversion. Rippaatte tai äänitätte sen pohjan tietokoneelle. Sitten laitatte mikin kiinni tietokoneen mikkiliitäntään ja nauhoitatte vaikka Audacitylla lauluja uusille raidoille.
PIM
20.01.2009 15:46:20
Microsoftilta on juuri tullut uus Songsmith niminen softa, josta saattais olla jotain iloa tässä tilanteessa. Ladatkaa demo ja tsekatkaa. Ainakin demon kuuden tunnin aikarajoituksen pitäisi riittää komeasti.
 
http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/songsmith/
Tule mukaan rokkikollektiiviin Tampereella. Treenit pari kertaa viikossa, osallistu silloin kun aikatauluusi sopii. Hakusessa erityisesti laulaja, kosketinsoittaja, basistimulti-instrumentalisti.
south_of_heaven
06.02.2009 09:34:01
Tuliko hommaan lopuksi ratkaisu?
Guitars are like assholes; Everybody has one.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)