Aihe: Ostosreisulle huomenna stadiin
1
skebajaba
17.02.2004 19:28:16
olikos millbrookin vieressä muistaakseni kauppa nimeltä kitarapaja, sieltä ainakin saa elektroonikkaa varmaan laadukkaitakin ja en tiiä kielten yms. hinnoista mut kandee käydä ainakin kattomassa.
-My Ass, your face, what's the difference??!!- hieno lause paidasta.
Niskamies
17.02.2004 19:33:13
Luppoaikaa on pari tuntia, hirveästi en siis ehdi ravaamaan joten jos vähän kerrotte mistä ja mitä kannattaa hommata niin kiitän.
 
Elikkäs mukaan tarttuu ainakin Millbrookista Kent Armstrongin Distortion-tallahumppari Pacificaan.
 
Missäs myydään halvimmat kielet? Ostan 3-4 settiä varastoon niin se euron parin hintaero korostuu.
 
Uusin elektroniikan: Hyvät potikat pitäis saada järkihintaan, mitkä ja mistä? Ostaisin tonen ja volumen, DiMarziolta löytyy varmaan hyvät mutta muistaakseni oli aika hyvän hintaisetkin.
 
Ja lopuksi, laadukas n. 3 metrin kitarapiuha. George L:ää saa Kitarapajalta mutta se tuskin on halvin hyvä ratkaisu, mistä Cordialin letkua metrihintaan ja samaan pakettiin vaikka Neutrikit?

 
Soundataan siis matka. Osta sieltä klotzin piuha cordialin plugeilla, 3 metriä oli vissiin joku 25 euroa, mutta ilmaa on. Osta sielä kanssa pari satsia Roton blues kieliä, 10-heavybottom satsit 8.50. Potikat sun muut sitten millbrookista. Soundatassa kannattaa sitten todella tinkiä.
Hanki Presari ja ole tosimies!
Eemil
17.02.2004 20:02:37
Levytukussa kielet 3 kahden hinnalla. Tai oli ainakin viime viikolla ja on ollu jo monta kuukautta. Eiköhän ne edelleen ole. Daddariot kysessä jos väliä.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)