Aihe: Idols 2008
1 2 3 4 557 58 59 60 6198 99 100 101 102
Bluesmies
16.11.2008 20:51:39
No hyvinhän se veti. Vituttaa vaan kun en jotenki tykkää tosta äijästä
 
Janista?
 
Virhe! Tyhjä tai liian lyhyt kirjoitus!
KooAa
16.11.2008 20:51:51
Jaana oli taas paras.
Kalju juntti #1 KooAalla ei ole merkitystä sukupuoliyhteyden onnistumiseen. The R.I.P.Off 17.09.2008 valmistunut demo kuunneltavissa
Lesko
16.11.2008 20:52:00 (muokattu 16.11.2008 20:53:06)
Ihan sama mitä Pete ja Anna vetää, tuomarit kehuu kuitenkin. Vetäis kerrankin oikeesti hyvin, ni vois ittekin kehua. Annalla pari hyväää vetoa ollu, mutta Pete on kyllä ihan olematon.
 
Pete veti taas parhaiten. Siinä kun ihmettelet vaan.
 
Senhän sä päätit jo ennen tota esitystä.
Kalevalamittaisia runoja "kalevalarunoilijakyrpäperseessäkoskaansustamitääntulejostolleenajatteletlesko." -Kailis
Bonham
16.11.2008 20:52:53
Kohta joku sanoo, että Pete vetää hyvin. Sitten kyllä ihmettelen.
 
Peten esitys oli ainoa, joka ehkä sais mut keikalle kuuntelemaan...
Opinions are like assholes, everybody's got one. (Harry Callahan)
Bonham
16.11.2008 20:53:28
Janista?
 
Virhe! Tyhjä tai liian lyhyt kirjoitus!

 
Eiku se puhui äijästä... ei neidistä
Opinions are like assholes, everybody's got one. (Harry Callahan)
Meadow
16.11.2008 20:53:46
Wirtaselta asiakommentteja läpi finaalin.
Diablero
16.11.2008 20:54:53
Eiku se puhui äijästä... ei neidistä
 
Lol. Toi Jani on kyllä se joka mua noista juontajista vähiten vituttaa. Ellen olis ihan jees jos se olis näkymätön ja mykkä
BaariMikko
16.11.2008 20:55:34
 
 
Aika kehnoa oli tänään. Koop veti parhaiten kyllä selkeästi.
 
Anna-Kaisan pelkään putoavan, meni laulu niin pahasti epävireiseksi mylvimiseksi. Silti toivoisin sydämestäni Jaanan lähtevän. Nyt tiedän, miltä kuulostaisi Paramore Paula Koivuniemen esittämänä.
Tympee Huttunen
16.11.2008 20:55:49
Peten esitys oli ainoa, joka ehkä sais mut keikalle kuuntelemaan...
 
Pete ja Koop oli ihan omassa kastissa tänään. Pete nyt on tietysti noissa rock-biiseissä ihan ylivoimainen - todella hyvin vetää kyllä. Anna lauloi kertosäkeet nuotin vierestä. Anna-Kaisalta ei kyllä biisi lähteny ollenkaan. Kalle veti aika tasapaksusti, mutta varmaan pääsee jopa vielä jatkoon. CrushCrushCrush meni laulun puolesta hyvin, mutta ei kyllä esitys häikäissyt. Tuo tyttö tai Anna-Kaisa varmaan putoaa tänään.
aivokuolio
16.11.2008 20:56:00
Senhän sä päätit jo ennen tota esitystä.
 
En päättänyt, kunhan veikkasin koska tuo on näyttänyt jo aiemmin että sen aukaistessa turpansa ei tartte pelätä että homma värisis ja ois sortumaisillaan kokoajan. Osaa esiintyä ja aivan hillitön tuo revittelysoundikin. Tartteeko vielä perustella vai osaatko jo miettiä että kellä ne ennakkoasenteet on?
Bonesaw
16.11.2008 20:56:11
Lol. Toi Jani on kyllä se joka mua noista juontajista vähiten vituttaa. Ellen olis ihan jees jos se olis näkymätön ja mykkä
 
Heikkihän on suht asiallinen juontaja. Ellenkin ihan jees,mutta Jani on kaikinpuolin ärsyttävä. Pete muuten veti hyvin.
Joo'o
zekeode
16.11.2008 20:57:21
 
 
Kyllä Koop veti ehkä parhaiten tänään. Omaksi pettymykseksi taitaa Ansku pudota tänään :)
 
Toni Wirtaselta oikein hyviä kommentteja :)

 
Kyllä. Vaikka Apulannasta en diggaa, niin Wirtanen on kyllä mukava piristys ankeassa suomalaisessa musiikkiskenessä. Soundin haastettelukin oli taas täyttä rautaa.
 
Niin ja Peten esitys tänään oli loistava ja siinäkin Toni oli oikeassa, että joku tulee takomaan rahaa tuolla kaverilla.
Diablero
16.11.2008 20:57:48 (muokattu 16.11.2008 20:58:48)
Heikkihän on suht asiallinen juontaja. Ellenkin ihan jees,mutta Jani on kaikinpuolin ärsyttävä. .
 
Onneksi tämän asian suhteen ei ole olemassa totuutta
Lennu
16.11.2008 21:01:27
 
 
Eka kertaa katoin kokonaisen jakson. Onhan toi Pete ihan ylivoimanen esiintymisellään ja lavakarismallaan.
Minen tiedä mitään, minulla on matoja!
Rattata
16.11.2008 21:02:19
Mitä kommentteja se Toni heitti?
 
En nähnyt kuin Peten vedon ja onhan sillä hiton hyvä ääni. Sopii tommoseen rokkiin.
Painajaismainen
16.11.2008 21:04:44
Eka kertaa katoin kokonaisen jakson.
 
Joo, sama täällä. Ekasta laulajasta, Anna-Kaisasta (?) en kyllä kerennyt kuulemaan kuin loppurääkäisyt enkä varmaan menettänyt mitään.
"Palkkapäivä iskee kuin miljoona GASia" - Kivijalka
vanttera
16.11.2008 21:07:15
Pete on kyllä rokkipändin solisti, piste. En tiä onko tän kisan hakemaa tyyppiä, mutta jos kunnon bändi+biisejä löytyy niin vois jopa povata rokkarin uraa jätkälle.
 
Anna-Kaisa on mun mielestä laulanut aika keskinkertaisesti aina, ja tollasesta emosta en jaksa innostua. Mieluummin sais silti jäädä kuin pudota.
 
Jaana on pelkästään tylsä ja plääh ja hohhoijaa. Ehkä 16vee on vielä hiukan turhan vähän noihin kemuihin.
 
Koopilta itselleen erittäin sopiva biisivalinta, mulle ei vaan toimi. Järjettömän tylsää musaa, mutta hyvinhän se sen veti. Hyötyy älyttömästi englanninkielisistä biiseistä, tietty.
 
Kallea en voinut katella/kuunnella. Sikamaista ääntenkalastelua, joo rakkaustarina hehhhehehh, vituttaa koko jätkä. Tulee sekä habituksesta että laulusta mieleen toi Lurppa.
 
Anna on Iees, tosin tää biisi oli jo etukäteen ihan pimeä. Hauska tyyppi, mukava kuunnella ja kattella.
 
Pete vie koko potin, aika selkeetä nyt jo.
"No kuka siellä muka ois ollu joraamassa ja kiinnittänyt niitten tyttöjen huomion ellei meitsi."
Rotuvaari
16.11.2008 21:12:05
Taisin ensimmäistä kertaa katsoa koko lähetyksen, eikä tuo nyt ollut kyllä oikein mistää kotoisin. Siis vaikka onkin kyse siitä saatanan "paketista", niin kyllä odottaisi että edes vähän osattaisiin laulaa, varsinkin kun ollaan jo viimeisiä kierroksia menossa. Anna-Kaisa kailotti itsensä kotisohvalle, Kalle kuulosti aivan Kurt Cobainilta, siis Cobainilta joka lauloi Smells Like Teen Spiritiä tarkoituksella monotonisella äänellä. Koop lauloi hyvin, siis sen mitä biisissä oli edes laulettavaa. No, mies kuulosti ainakin siltä miltä biisin kuuluikin. Jaana meni ohi korvien. Anna lauleli kehuttua Jungledrummia vähän sinne päin. Moniko tietää, että ne runkku-dunkat on lainattu suoraan Cranberriesiltä? Tosin Torrinin kappale on muuten parempi melodialtaan, ehkä.
 
Pete taisi olla ainoa, joka käytti ääntään erottuvalla tavalla. Wirtanen totesi aika nasevasti, että joku tekee tällä vielä rahaa. Silti Petessä tökkii vielä jokin. Ehkä se on itsevarmuus, joka saattaa antaa pöyhkeän kuvan. Mene ja tiedä sitten. Kaverissa on kuitenkin tarvittava potentiaali voittamaan koko roska ja tulee aika varmasti näin tekemään. Mitenköhän muuten...jokohan miehen levyä on alettu tekemään?
 
Kaikista ihanin oli Anna, mutta tuo lauluesitys ei oikein sytyttänyt. Läpilaulu, kun tuollaisen rytmikkään poppiksen mukaan olisi pitänyt heittäytyä jotta se olisi toiminut edes vähän alkuperäisen tavalla. Nyt oli alusta asti käsijarru päällä ja ne runkku-dunkutkin tuli niin varovaisesti, että sai kuvan laulajan vähän häpeilevän niiden lausumista.
R.I.P heikkijärvinen 2006-2008, god of medal, the man, the woman, master of the unichorus
bedlam
16.11.2008 21:12:48 (muokattu 16.11.2008 21:18:58)
 
 
Koop ja Pete parhaat, Koop ehkä parempi. Anna oli kyllä aika huono tänään, kuulosti keskinkertaiselle suihkuhoilotukselle. Tyyppinäkin se on jotenkin epämiellyttävin. En tiiä. Anna-Kaisa oli huono, Jaanalla hyvää mutta tylsää iskelmähissutusta ja Kallea ei voi kommentoida.
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)