Aihe: T.BOX Eco 15e yläpillirikki, mistä korvaava?
1
dust sucker
08.10.2008 20:42:24
Testasin mun kaiuttimia erikseen ja huomasin että toinen kaiutin on nuhainen ja ei oikein soi joten yläpilli on varmaan rikki. Mistä uusi korvaava tilalle?
aimotuska
08.10.2008 20:58:28
Hankala tietää, kun eivät kerro tarkempia speksejä missään. Thomannilla varmasti tietäisivät, kun nuo sieltä on peräisinkin.
 
Tosin, löisin muutaman kympin vetoa siitä, että noissa on jotkut maailman halvimmat piezodiskantit -- kun ne itte kajaritkin on maailman halvimmat. Tilalle saattais siis kelvata periaatteessa ihan mikä tahansa piezo, kunhan se vaan reiässä jotenkin pysyy.
aimotuska
09.10.2008 07:47:57 (muokattu 09.10.2008 07:48:11)
Tuollainen pietzo siellä on. Profiilissa pitäs olla kuvia, ne päivittyy sinne kun serveri antaa myöden.
 
Ei tuo nyt äkkiseltään piezolta kylläkään näytä... Mutta en oo sen luokan ekspertti, että pystyisin suoralta kädeltä sanomaan juuta taikka jaata. No jos se vehje painaa sen verran, että sisään mahtuis magneetin mötkäle, niin sitten se ei oo piezo. Mut jos se ei paina juuri muovikuoriaan enempää, niin sitten se todennäköisesti on piezotin.
dust sucker
11.10.2008 10:42:37
Ei tuo nyt äkkiseltään piezolta kylläkään näytä...Mut jos se ei paina juuri muovikuoriaan enempää, niin sitten se todennäköisesti on piezotin.
 
Ei paina paljoa. Thomannilta tuli vastauskin. Tämmöinen menee tilaukseen:
http://www.thomann.de/fi/the_box_pa12e15e_ersatzhochtoener.htm
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)