Aihe: m.a.s : bookie feat. (Roots)
1
Demostudio
03.07.2008 15:20:22
Bändin nimi: m.a.s
Kappaleen nimi: bookie feat.
 
Genre: Roots
 
URL: http://mikseti.net/m.a.s (Mp3)
 
Soolorymistely hyvien kavereiden avustuksella.
Tämmöstä täältä pohojammaan latojen alta nousee..
möhö
03.07.2008 15:23:30
 
 
Mutta kirjoittaa ei osata.. mikseri!
pääasia on tärkein.
möhö
04.07.2008 10:38:56
 
 
pääasia on tärkein.
ode_
09.08.2008 20:30:39
http://www.mikseri.net/artists/?id=60190
 
Tämä kuuluisi metalli-kategoriaan.
möhö
25.08.2008 19:52:01
 
 
No juu,siinä on vähän tietoista provokaatiota.Jos tämä ois metalliosastossa, niin mihinhän se sitten osoitettas... mutta skitta ja harppu saundit on kuiteski tosi luomut.Lissää palautetta kiitos.
pääasia on tärkein.
möhö
26.08.2008 18:20:11
 
 
Kiitos.Sikälihän tämä on "virtuaalinen"bändi että ite keksin rakenteen (komppikitara) ja lätkyttelin rummut.Sitte kinusin hesasta muusikkokaverin veteleen soolot kitaralla ja soittokämppä kaverin harpun.Vielä joensuusta basisti niin siitä se soppa synty.
Mutta kaikki "livenä" ja kerralla purkiin periaatteella että elävyys säilyisi.
Saundejakin on muokattu minimaalisen vähän.Miksaus onkin ehkä heikoin lenkki tässä yhtälössä.
Luomu on pop.
Kitos palautteesta,lisää vaan!
pääasia on tärkein.
akuankkakomppi
02.09.2008 10:51:22
Komeesti kierrätetty La Grangea, ja sieltähän sitten hanat aukee kunnolla. Hyvä meininki, hienosti soitettua, takuulla toimis livenä! Niin sitä pitää, hyvä pojat!
Call me a relic, call me what you will. Say I'm oldfashioned say I'm over the hill. Today's music ain't got the same soul, I like that old time rock'n'roll" -Bob Seger
möhö
02.09.2008 22:30:28
 
 
Kiitoksia kehuista!Itsellä oli ehkä mielessä -80 luvun Van Halen josta sitten muokkaantui soittajien ansiosta enemmän kuin osiensa summa? Todellakin ansiot kuuluu Ramille,Ilmarille ja Antille ja heidän näkemykselleen ja saundille.Olisi todellakin mahtavaa jos sais kerran reissullansa äijät livenä lauteille! Never say never.
pääasia on tärkein.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt