Aihe: keikka-asunne?
1 2 3 4 5 6
Ozzyneito
28.07.2008 13:30:28
 
 
Toistaiseksi ollaan vedetty mm. kokopunaisessa. (http://irc-galleria.net/view.php?nick=Ozzyneito&image_id=80986064)
 
ja turvaliiveissä ja muuten kokomustassa, myös kasvot maalattuina sekä kerran oli yhdistelmänä armeijan kauluspaidat ja ja mitä vaan neon-väristä niiden kanssa. Viime aikoina toi naamojen maalaaminen on tullut aika vakiokivaksi.
 
Ylipäätään meininkinä se, että kun nolaa itsensä jo niillä vaatteilla niin ei tarvi jännittää itse keikkaa.
"Bach sävelsi musiikkinsa jumalalle. Jos me sävellämme, teemme sen saadaksemme pillua." -Erlend Loe
Ruoste
28.07.2008 15:18:00 (muokattu 28.07.2008 15:20:27)
Meillä jokainen pukeutuu aina vähän miten sattuu.
 
Esimerkkejä keikoilta:
 
Kitaristi: Naisten vaatteet, valkoinen haalari+kaasunaamari, pelkkä kylpytakki, teräsmies
Basisti: Kung-Fu ninja, aamutakki+sombrero-hattu, t-paita jossa nännien kohdalla reijät, mexikolainen maantierosvo
Laulaja: usein musta puku
ja itselläni ei ole muistaakseni mitään järin kummallista ollut. Tosin eipä mua sieltä rumpujen takaa paljon näy
Paskansyöjien legioonat suoltaa taidetta... Frankie and Gator
spade
28.07.2008 21:48:10
http://muusikoiden.net/dyn/users/27820.jpg
 
Tollaisessa kokonaisuudessa, ei se tosin aina ole tollainen asukokonaisuus mutta pääpiirteittään mustaan pukeudun
Ei näin, ei TODELLAKAAN näin!
Stalkah
22.08.2008 21:02:54
 
 
On se niin hyvä ku ei tarvia miettiä notta mitäs sitä keikalle laittas ku käy samat vaatteet mitä piän ihan normaalistikin.
 
Viime keikalla oli flanellipaita, mustat shortsit ja converset jalassa. Loppukeikasta olin kyllä ihan aivan topless kun tuli niin pirun kuuma siinä flanellipaidassa. Yleensä tulee kyllä oltua joku bändipaita päällä ja farkut jalassa, mutta kyllä tuo flanellipaita voittaa kaikki muut paidat ja tietenki napit auki ja hihat käärittynä kas näin (vasemmalla):
 
http://viewmorepics.myspace.com/ind … lbumID=1015004&imageID=10073243
Well, You know, I don't know! B.o.D. netissä - Myspace | Maihinnousu.net | Last.fm
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)