Aihe: Aktiivi-eq bassoon
1
Murmeli
15.07.2008 13:24:16
Terve. Ajattelin kirkastella yläpäitä ja muhkeuttaa matalia, kun B.C Richin mikit senverran ponnettomat. Aktiivi-eq:n asentamismahdollisuus heräsi.
Voisikos joku selostella vaihe vaiheelta asennuksen?
Ritsana hitusen stailattu B.C Rich bronce-sarjalainen (http://irc-galleria.net/view.php?nick=^LooRDi&image_id=81275592)
Eq:ksi ajattelin http://www.thomann.de/fi/emg_btc_co … id=d010a28b083d38e3950fcc5f5ed96a29 tommoista.
Elektroniikan kanssa olen senverran turaillut että kolvi pysyy kädessä :) Kiitos etukäteen!
"No tästä nyt tuli tämmöstä kieli poskella-räkärokkia."
pardy
15.07.2008 19:19:08 (muokattu 15.07.2008 19:22:34)
 
 
Terve. Ajattelin kirkastella yläpäitä ja muhkeuttaa matalia, kun B.C Richin mikit senverran ponnettomat.
 
Kakasta ei saa konvehtia millään kikkakolmosella. Vaihda paremmat mikit.
 
E: Tuon basson tapauksessa ei tule edes kalliiksi. Lyö 70e tiskiin niin irtoaa jo Duncanit tai DiMarziot.
pardy
15.07.2008 22:31:04
 
 
Nyt ei kakasta eikä konvehdeista ole kysymys, enemmänkin näkkäristä, joka haluaa voita päällensä. Olin hieman harhaanjohtava alkulausahduksessa. Mikit kyllä toimivat yms, mutta tuntuu että tonepotikka "loppuu kesken". Eli diversiteettiä haluaisin.
 
Eikös sulla styrkkarissa oo vähintään 3-alueinen eq jo?
 
Pakko myöntää etten ihan täysin ymmärrä mitä ajat takaa. Varsinkaan tuota tonepotikan loppumista. Vaihda konkka just sen arvoseks ku haluat ni toimiipi justii sun maun mukaan. Tai sitten me ajatellaan asiaa eri kannalta. Haluatko päästä sen takia soundia ruuvaamaan että saat esim. kolinkolin-soundin yhteen biisiin ja bommbomm-soundin toiseen?
 
Mut jos tuntuu että eq tarvii bassoon laittaa ni kyllähän tuo hommansa hoitaa mallikkaasti, ei siinä mitään.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)