Aihe: Mikä tekee hyvät rummut?
1 2
Speedy
08.02.2004 21:26:06
 
 
Oli koko paska trigattu.Mitäs väliä rumpujen soundilla mitä siinä todennäköisesti myytiin on?Ai niin,etukalvossa lukee tama!
 
Niin, aika jännä juttu.. Eikä ollu ees Taman triggerit..=) Mutta jollainhan sitä tamaakin pitää mainostaa..=D
"All I think about is time and groove" J. Porcaro
Roberto
08.02.2004 22:57:04
 
 
Ei tee paskana olevia traxeja kovin kummoisiksi vaikka miten upeasti soittaisi.
 
Niinhän sitä vois luulla. Onks joku hyvä pelti? Voisin ostaa pois, nyt kun se kerran on jo ollu siellä pellossakin.
PolkaTulk
09.02.2004 14:33:51
Keikoillakin voi sitten moduulin kautta pistää peliin soundeja joita ei muuten saisi. Sitten jos halutun soundin saaminen vaatisi että rummut viritetään uudestaan eri vireeseen niin siihenhän mienisi aikaa eikä kukaan viitti livenä ruveta lavalla virittelemään niitä rumpuja uudestaan yhden biisin takia(eikä muutenkaan).
 
Niin,totta.Sitä vielä ihmettelen että miksi sähkörummut siellä reunalla sitten erikseen?
Now baby taste some King´s Row... Kato kuvauksesta jäsenilmotuksia...
Paas
09.02.2004 16:53:01
Niin,totta.Sitä vielä ihmettelen että miksi sähkörummut siellä reunalla sitten erikseen?
 
Sähkörummut reunalla? Siis oliko ne aseteltu jollekkin esiintymislavalle sinne akustisten rumpujen viereen vai oliko jotakin pädejä niinkuin yhdistetty siihen akustiseen settiin?
Takatukat kunniaan!
helma29
09.02.2004 18:00:05
 
 
Törö!
 
Nyt taasen poijaat hieman eksyitte aiheesta.
 
En ylistä tässä rumpujani ollenkaan; vaan ihmettelen tätä Tama-Pearl-jajotain-akselia.
 
Tässä hieman pohjustelen sitä asiaa, että onko porukoilla halua kokeilla joitain muitakin merkkejä suoraan ulkomailta valmistajilta.
 
Kiinnitysruuvit yms. ovat aika standardeja näissä "eksoottisissa" rummuissa ja laatu niissä ei ole yhtään sen huonompi, kuin esim. Tamoissa.
 
Ostin kyllä itsekin joskus nuornapoikana tupla Tamat ja valkoiset, koska Lars:illakin oli....., mutta nykyinen bändini soittaa kasariheviä ja nämä Englannista ostamani Flats:it (www.arbitergroup.com) toimivat normaalin basarin kanssa musatyylissä loistavasti.
 
öööö. Mitähän tässä selitän?
beorn
10.02.2004 02:26:19
 
 
Mikä tekee hyvät rummut?
 
RUMPALI!
All men play on ten!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)