Aihe: Orpheria : The Blood Furnace (Metalli)
1
Scars80
09.05.2008 17:40:53 (muokattu 09.05.2008 17:47:59)
 
 
Otapas tuo ylimääränen http:// tuosta linkistä poies niin toimii kunnolla ;)
 
Mitä nyt musasta sanois. Vähän jäi nuo örinävokaalit liiaksi taustalle. JOutui oikein pinnistelemään että vähän kuuli mitä/mikä siellä örisee ;)
 
Muuten ihan hienon kuulosta mättistä. En ainakaan pikasella kuuntelulla mitään moitittavaa soitoista kuullut.
 
Ennemminkin olisin kaivannut örinävokaaleja enempi pintaan. Positiivinen yllätys tuli kun puhtaat laulut lähti tulemaan. Oikein heristi korviaan että mitäs mitäs.
 
Hienoa vetoa kyllä.
kivij
12.05.2008 04:08:26
 
 
Perusmeininkiin on mukavasti saatu myös raikkaita elementtejä. Tykkäsin lopun fiilistelyistä.
 
Alun örinät oli niin pienellä että tuntui instrumentaalilta koko piisi. Kliinilaulussa oli joku ärsyttävä tuner-efekti..
 
Soitanta tiukkaa ja soundit suht hyvät.
 
Tähän oraaliulosteeseen voitte antaa vastatulta laukomalla totuuden Schmorfin uusimmasta
-stupidity is intelligence- www.schmorf.com
Peoplez
13.05.2008 16:10:25
Iha jees. Vaikutteet kuuluu kyllä vähän turhan kovaa läpi. Tai siis ei siinä mitään että vaikutteet kuuluu mutta niin... Miten sen sanois. Soundit on hyvät mutta tosiaan laulu tai siis mörinä vos olla enempi pinnalla. Joka tapauksessa tsemppiä teille tulevaisuudelle Opet... eiku Orpheria :)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)
Keskustelualueet
Haku
Säännöt