Aihe: Aloitus akustinen kitaraksi?
1
Mörska
15.04.2008 21:27:54
Hei
 
Tätä on varmaan kysytty tällä sivulla useasti mutta olen ostamassa sähköakustista 12 kielistä kitaraa omistan jo ennestään 3 sähkökitaraa joten millainen kannattaisi ostaa ekaks sähköakustikseksi kitaraksi`?
Jymi
16.04.2008 09:37:25
No hei,
 
Ensinnäkin onko sen varmasti oltava 12 kielinen ? Meinaan että olisiko 6 kielinen sen alkuinnostuksen jälkeen paremmin monipuoliseen käyttöön sopiva. Jos 12 kielinen on kuitenkin millä mennään, niin vastaukseni kysymykseen on että niin hyvä kuin rahat riittää. Mielellään täyskuusikannella (no seetrikin tms. käy).
 
Ja palstalla moneen kertan kerrottu pointti on, että paremman kokonaisuuden samalla rahalla saa, kun ostaa sen kitaran ilman mikitystä ja elektroniikkaa ja tilaa vaikka kitarapajalta siihen joko K&K:n, Highlanderin, BBandin tms. mikin.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)