Aihe: Boss DS-1 & SD-1 Modi
1
hannu666
03.04.2008 12:46:55
Moi.
 
Ostin just kyseiset spedut ja nyt kaipaisin neuvoa että mitkä modit niihin kannattaa tehdä, tarkoitus olisi käyttää speduja metallimusassa boostaamaan skebaa ennen etusta ts-9 luotoisesti. Ketokaahan mielipiteitä ja vinkkejä!! Kiitos!!
esprit de corps
03.04.2008 12:49:41
Pyydän anteeksi täydellistä offtopicia, mutta miksi ostaa pedaaleja, joita pitää heti alkaa modailemaan?
 
Juu, poistun paikalta vähin äänin hiiviskellen...
 
Dumdi dum dum...
pjl
03.04.2008 13:52:52
 
 
Pyydän anteeksi täydellistä offtopicia, mutta miksi ostaa pedaaleja, joita pitää heti alkaa modailemaan?
 
Juu, poistun paikalta vähin äänin hiiviskellen...
 
Dumdi dum dum...

 
Jos ei halua maksaa moninkeratista hintaa "boutique" pedaalista, jossa kuitenkin on sama kytkentä, josta pari komponenttiarvoa on muutettu. Ja jos ei jaks rakentaa alusta asti itse niin toki kannattaa ostaa vaikka käyttetty ja modata mieleisekseen.
 
Tarkampaan en modeista tiedä muuta kuin sen SD-1:n alarajataajuutta säätävän konkan, jonka vai vaihtaa isommaksi. Tulee lisää chunkkaa... Skemat saa guuglelta.
 
Pekka
SirElwood
03.04.2008 20:38:16
DS-1: http://www.geocities.com/overdrivespider/DS1/keeleyds1.htm
SD-1: http://www.geocities.com/overdrivespider/SD1/stepfour.htm
 
Voit myös muuttaa klippaamisen symmetriseksi tuossa SD1:ssä. Kuten TS9 on.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)