Aihe: Pieru-soundi
1 2
Strutsi
24.02.2008 18:18:23
Ostat halvan Fenderin transistorivahvistimen
 
..I'll get me coat...
I/08 Gonabeach, SiRad
RekoS
25.02.2008 18:33:17
Ostat halvan Fenderin transistorivahvistimen
 
+ harley benton kitara
+ behringerin säröpedaali
Tigerstedt
25.02.2008 19:46:01
 
 
+ harley benton kitara
+ behringerin säröpedaali

 
Eikä sovi unohtaa Thomannin tarvikepiuhaa...
Hello Cowgirl In The Sand, is this place at your command?
esprit de corps
25.02.2008 19:57:59
Kolmeen edelliseen viestiin:
 
Eihän tässä nyt kuitenkaan stoneria haettu?
Vähän niinku muumi.
fuzz
25.02.2008 20:12:45
tse siirryin soittamaan kitaraa pelkästään pieru-äänillä reilu vuosi sitten. Tuo sen takia, että soittoani kuvattiin paskaksi, jolloin päätin tehdä siitä kirjaimmellisesti sitä. Tai no ei ihan, mutta pieru liippaa aika läheltä. Kytkin kuusi säröpedaalia (mm. Proco Rat, Blues driver, Muff Fuzzin ja Octave Fuzzin) peräperää ja iskin kaksi tremolo-spedua niiden jatkeeksi. Sitten Digitechin Whammy ja homma oli bueno. Soittelin kavereiden ällistyneiden katseiden edessä ja paskansin kaksi kertaa housuihin viimeisen biisin aikana. Olin vaan, että hyvä meininki.
 
Asennetta:)
Nyt täytyy kyllä kokeilla, vaikka ei ole kuutta pedaalia.
elämän tarkoitus on 42
Antti1
25.02.2008 20:55:26
Iso, tehokas ja vanha putkivahvistin kaikki napit täysillä, jonka edessä seisoo fuzz ja overdrive. Polkimista levelit kaakkoon, gainia ei hirveästi. Jos ei piere, niin toinen overdrive vielä eteen. Sen jälkeen 57 hanuriin ja voidaan todeta, ettet vain osaa.
"Ei pidä ostaa halpaa jos haluaa kallista." - rosberg
esprit de corps
25.02.2008 20:58:51
Ja tosiaan, itse kokeilin joskus yhdistelmällä Boss FZ-3 Fuzz, Boss Ds-1, Bad Monkey ja Carl Martin Red Repeat. Noista säröistä kaikki täysille, delaysta pieni mauste mukaan. Vittu mikä sustain! ; )
Vähän niinku muumi.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)