Aihe: halvat perusefektiräkit
1
vanaha kettu
12.01.2008 20:52:43 (muokattu 12.01.2008 22:27:40)
T-kaupan ja Behringerin tuotteet eivät ole mitään huippulaatua, mutta toki noilla voi saada ihan kohtuullistakin jälkeä aikaan kotiäänittelyissä ja muissa ei niin vakavissa projekteissa.
 
Jos tuplaisi tuon rahamäärään, niin saisi jo ihan eri laatuista gearia. Esim halvempia tc electronicin efektejä.
koponen
12.01.2008 22:05:11
Meinasi mennä Pommacit väärään kurkkuun kun vilkaisin että T-Racks on tullut rautamarkkinoille ja milllä hinnalla. Valietettavasti asia ei ollutkaan näin. Itse hankkisin halppiskoneista varmaan jonkun Alesiksen.
http://nationalpriorities.org/index.php?option=com_wrapper&Itemid=182
stnprkl
13.01.2008 00:03:21
moi,
 
muiden tilausten ohella ois tarkoitus thomannilta tilata joku hyvinkin normaali perusefektiprosessori. pistää vaan 79 euron hinta miettimään, että onkohan kyseessä minkääntasoiset vehkeet? onko näistä kokemusta, osaatteko suositella jotain suhteellisen halpaa vehjettä? livekäyttöön ja kaikenlaiseen nauhoituskokeiluunkin ois tulossa. (oisko tää viesti pitänyt pistää sitten sinne livepuolelle..) mutta ei mitään sen vakavampaa, kunnon kaikulaitteet ja -plugarit on tarkoitus unohtaa tällä kertaa. perushyvää siis haetaan.
 
tällaisia löytyi thomannilta:
 
http://www.thomann.de/fi/the_tracks_tfx256_pro.htm
http://www.thomann.de/fi/behringer_dsp2024p_virtualizer_pro.htm
 
olenko heittämässä ropoja kankkulan kaivoon?

 
Laita 195 ja osta tää http://www.thomann.de/fi/tc_electronic_m350.htm
on oikeasti hyvä. Syö mitä vaan sähköä missä päin maailmaa vaan, kuulostaa hyvältä, helppo käyttää, kaks prossua eli saat esim. dilsan ja kaiun samasta purkista. Molempiin prossuihin pääsee syöttämään erikseen tavaraa sisään, ulos tulevat kylläkin samasta rännistä.
Viltsu audiokantaja
rintapek
13.01.2008 03:43:00 (muokattu 13.01.2008 03:46:22)
 
 
Luin otsikon kolmesti, ennenkuin ymmärsin, että perusefektiä tässä ollaan hakemassa, eikä edullista räkkiä.
 
Muiden tilausten ohella postikulujen säästämiseksi, niin taitaapi musanetin torilla tälläkin hetkellä noin satasella löytyä jokunen jammu ja lexicon. En osaa sanoa onko vielä.
 
E: ja viltsulle kiitos vinkistä
One kind of music only - the good kind
andie
13.01.2008 12:15:34
 
 
Luin otsikon kolmesti, ennenkuin ymmärsin, että perusefektiä tässä ollaan hakemassa, eikä edullista räkkiä.
 
jaa, taitaa olla mulla termit hakusessa. hyvä että ymmärsit.
 
kiitoksia vinkeistä. kai tuohon voisi edes tuon 200 euroa pistää ettei tuu ihan susia ostettua..
Mikael
13.01.2008 13:09:30 (muokattu 13.01.2008 13:10:20)
 
 
Inhimillisyys on hyve.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)