Aihe: humbucker
1 2
-Juice-
18.11.2007 16:04:32
Fenderin DH-1 Humppari vois olla ihan ok (se löytyy vakiona American Deluxe Startosta FMT HSS mikä itelläni on).
 
Lainataanpas hiukan ketjua, sori vaan kun on oma lehmä ojassa. Elikkäs olisi juurikin tuohon Am Dlx stratoon tallamikin vaihto edessä. Luulisin jo tehneeni päätökseni, mut varmistellaan nyt täältä vielä. Kiikarissa on tuo seymour duncan custom custom http://www.seymourduncan.com/produc … ucker/progressive/sh11_custom_cus/.
Löytyykös tällaisesta positiivisia käyttökokemuksia stratossa? Kotona veivaan enimmäkseen 70- ja 80-lukujen hardrockia/heviä. Bändin kanssa sitten vedetään tollasta aika perus suomirokkia. Nuo straton sinkkumikit ovat melko kuumat, eli jotain tehokasta tallamikkiä siihen rinnalle tarvittaisiin, mutta mitään tuomionpäivän säröjä en tarvitse, enemmänkin sellanen "perinteinen" soundi haussa.
 
Jos nyt jotain tähän varsinaiseen aiheeseen vastaan, niin torilla näytti olevan tuo Fenderin DH-1 myynnissä ihan kohtuulliseen hintaan http://muusikoiden.net/tori/nayta.php?id=190545
"Tahdon basson, ku ne on niin kivan värisiä" -Kaverin kommentti :D
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)