Aihe: Kitaroiden/bassojen puuosia halvalla. Nopeat syö hitaat.
1
Akkaset
17.11.2007 17:30:35 (muokattu 17.11.2007 17:33:58)
http://store.guitarfetish.com/neandbofacl.html
 
Ihan vaan vinkkinä kaikille omia projektejaan aloitteleville nikkareille!
 
Tuolta saa aika halvalla hyvän(kin) näköisiä koppia ja kauloja. Mainosten mukaan melko rajallinen määrä eli nopeat syö hitaat. Lisää soitinten osia tulee vähän väliä eli kannattaa siis pitää sivua silmällä jos tällä hetkellä ei ole mitään kiinnostavaa tarjolla. Kannattaa myös katsastaa kaupan clearance section.

Kaupasta sen verran että itse olen tilannut tuolta kaksi kertaa ja molemmilla kerroilla kaikki on toiminut moitteettomasti. Myy myös ebayn välityksellä.
 
Anteeksi mainostus, mutta tuntui siltä, että jotakuta tämä tieto saattaisi jopa kiinnostaa näin viikonloppuhuuruissa.
 
E: Anteeksi tuplat, Operan selaimen erikoisominaisuus.
.
Spiral
17.11.2007 18:23:45 (muokattu 17.11.2007 18:34:47)
 
 
Minkälaiset postikulut noihin tulee päälle?
 
edit: löyty, kai
Jazkaa
17.11.2007 22:38:19
Minkälaiset postikulut noihin tulee päälle?
 
edit: löyty, kai

 
Mistä löysit?
Spiral
18.11.2007 08:56:05
 
 
Mistä löysit?
 
Tekee jonkun tilauksen (siis painaa vaan sitä order), niin se antaa eri kuljetusvaihtoehtoja. Niissäkin on sitten jonkin verran hintaeroja, joku voisi valaista hieman niiden merkitystä.
kulmahiomakone
18.11.2007 13:53:39
http://www.iltalehti.fi/helsinki/200711156851341_hi.shtml
 
Kaivopuistoon uusia lehmuksia miljoonalla
15.11.2007 10:51
 
Kaivopuiston Ison Puistotien lehmuskujanteelta kaadetaan kaikki vanhat lehmukset. Ne on istutettu jo 1830-luvulla.
 
- Pelkästään uudet puut maksavat 900 000 euroa. Sitten tulevat vielä muut kustannukset päälle, kertoo projektipäällikkö Kari Harju.
 
Kaikki heikkokuntoiset lehmukset kaadetaan kujanteelta, ehkä muutamaa Kaivohuoneen vieressä olevaa hyväkuntoista puistolehmusta lukuunottamatta.
 
- Niiden kunto tarkastetaan sitten, kun uudistustyöt aloitetaan ensi syksynä, suunnittelee Harju.
 
Iso Puistotie on Kaivopuiston eteläosan läpi Puistokadulta Ehrenströmintielle ulottuva katu. Ison Puistotien kunnostus maksaa kokonaisuudessaan 1,6 miljoonaa euroa.
 
Nelirivisellä puistokujanteella on ollut alun perin 220 lehmusta, joista on jäljellä kaadettavat 70.

 
Tiedä sitten mihin hintaan kaadettavat lähtevät, mutta siellä olisi kitaroiden ja bassojen puuosia perkeleesti. Pitäkäähän joku pääkaupunkiseudulla vaikuttava huoli, etteivät päädy polttopuiksi.
Eva jag behöver dig. Mer än vad jag vill ha dig och jag vill ha dig för gamla tiders skull. Du betydde inte allt. Men det blåste aldrig kallt. För du var solskenet. Jag var ensam.
kralgard
18.11.2007 16:15:36
http://www.iltalehti.fi/helsinki/200711156851341_hi.shtml
 

 
Tiedä sitten mihin hintaan kaadettavat lähtevät, mutta siellä olisi kitaroiden ja bassojen puuosia perkeleesti. Pitäkäähän joku pääkaupunkiseudulla vaikuttava huoli, etteivät päädy polttopuiksi.

 
http://www.fiskarsvillage.fi/laatupuu/
 
Yhteen bodyyn olen puistopuun lankunpätkän tuolta ostanut.
whagabam
18.11.2007 16:30:14
Muistaakseni Turussakin meinaavat kaataa paljon lehmuksia puistoista tässä vuoden sisään.
 
Ja ainakin yhden tapauksen tiedän muutaman vuoden takaa että luvan kanssa sai sieltä kaadettuja rungonpätkiä hakea ilmaiseksi.
 
-W
vasurilla.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)