Aihe: Korvamonitori
1
ÄM
07.11.2007 20:32:45
 
 
Mitens tää nyt menee?
 
Normisti mulla tulee AUXista pulugi-plugilla pikkumikserin etuasteiseen kanavaan, mikseri toimii sit vaan kuulokevahvistimena. Homma toimii oikein loistavasti.
 
Meillä löytyy myös trantecin langaton sydeemi, jossa lähetin ja vastaanotin, johon napit tulee, volyymisäädön taakse.
 
Olin tuossa keikalla, valmiissa pöydässä, PA:n osalta. Paluita ei riittänyt tälle mun viritykselle, niin tein niin, että laitoin tiskiltä ulos ton Tran Tecin lähettimen avulla, jossa ei oo mitään lähtö-gainia. Vastaanottimesta laitoin sit pikkuplugi-isoplugilla pikkumikserin etuasteiseen linjaan jne. No sehän olikin yhtä ongelmaa, hirveet kohinat ja ei meinannut kuulua millään. Älkää kysykö, miksi en pistänyt luureja suoraan vastaanottimeen, siihen on syynsä. Mutta niin toki toimi aivan loistavasti, ilman kohinoita.
 
Eli mikäs ero se nyt oikein olikaan näillä kuulokelähdön (vastaanottimessa, josta pikkumikserille) ja AUX-lähdön signaaleilla?
Mieluummin rohkeesti metsään, kuin arasti paskaan!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)