Aihe: Näpit kohmeessa kun menee reenikämpälle?
1
jussiohman
28.09.2007 11:57:24
Mulla on ainakin. Kelit viilenee ja sekös tuntuu sormissa. Joka kerta soittamaan mennessä kestää vähän pidempään saada kädet lämpiemään ja soitto kulkemaan. Onko muilla tätä ongelmaa? Niksipirkka: Huljuta käsiä tulikuuman juoksevan veden alla pari minuuttia tehden samalla erilaisia sormi- ja ranneliikkeitä. Nopeuttaa todella paljon homman liikkeellelähtöä. Miten te vetristelette ennen soittoa?
boy, you're gonna carry that weight for a long time
WyW
28.09.2007 12:13:40
 
 
Itse kuljen tähän aikaan vuodesta fillarilla kämpille ja olen todennut, että hyvissä ajoin kun alkaa tuossa lämpötilan laskiessa 15 asteen alapuolelle ni pitää hanskoja. Tällöin ihan perus venyttelyt ja hetki härpätipärpätiä pistää liikkeelle mukavasti.
 
Talvella pitää hakata kyllä hetki johkin tyynyyn tjsp ennen kuin alkaa soittamaan, sillä tuo rummun palaute on kylmille nivelille liikaa. Suosittelen tätä myös ihmisille, joilla _ei vielä_ ole mitään vaivoja.
The music of the future will not entertain - It's only meant to repress and neutralise your brain -> Pofony | last.fm
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)