Aihe: SF-bluesin uusin levy?
1 2
SARJE
04.07.2007 19:32:16
En levyä tullut ostaneeksi, mutta tuon man-be carefull-kiertueen keikkan kattelin kyllä. Olihan se pirun kova, melkeen harmittaa etten sitä levyä ostanut.
 
Roudasin muuten Silvennoisen kitara-nupin lavan viereen.
Vasu
04.07.2007 19:36:56
Roudasin muuten Silvennoisen kitara-nupin lavan viereen.
 

Olikos Heikillä JCM800?
Ainakin keikalle lähden kun Tampereelle tulevat ja jos onnistuvat kaupata levyä niin saatan ostaa.
PekKampela
10.07.2007 11:37:10
 
 
Eikös Tolosen Jukkakin ole mukana levyllä? Vai onkohan tässä taas seottu informaatiotulvaan.
 
Olisi mukava kuulla mielipiteitä tästä uudesta levystä!
Love.
PekKampela
10.07.2007 11:41:28
 
 
Vastaan itselleni. Eipä ole Jukka Tolonen mukana, oli aiemmalla levyllä.
 
Silvennoinen on vielä näkemättä livenä, Gutsi (ja Tolonenkin) on nähty. Harmi, kun en Virgin Oiliin päässyt paikalle.
Love.
Medication
20.08.2007 13:27:17
Perjantaina jossain uutisien lopussa näytettiin pätkää SF-bluesin keikalta, jossa Eero Raittinen lauloi. Sattuiko kukaan bongaamaan? Kiinnostaisi kovasti mikä biisi siinä oli menossa..
SARJE
21.08.2007 21:46:08
Olikos Heikillä JCM800?
Ainakin keikalle lähden kun Tampereelle tulevat ja jos onnistuvat kaupata levyä niin saatan ostaa.

 
kyllähän se oli sellai vanha ja rähjäinen 2203 kasisatanen.
Tsugu Way
24.08.2007 09:15:37
Nyt on pakko vähän kehaista.. Oon tänään menossa iltapäivällä työpaikkamme yhteistyökomppaneiden järjestämään symposiumiin. Luentojen jälkeen ilta jatkuu huvilateltassa, jossa tarjotaan viiniä ja ruokaa. Teltassa vieraita viihdyttää SF-Blues!
 
Laitan keikka-arviota huomenissa..
Jos se ei svengaa, se ei ole minkään arvoinen. (Duke Ellington)
MK73
26.08.2007 17:44:49
Man - Be Careful tarttui matkaan suht. edullisesti FRS:n loppuunmyynnistä. Täytyy sanoa, että kovimpia roots-osaston levyjä pitkään aikaan. Joku pliisumpi biisikään seassa ei häiritse, kun menevämmät/rankemmat kipaleet ovat niin maukkaita. Soundit ovat todella loistavat, ja jokainen biisi levyllä on soitettu loppuun asti, ei siis feidattuja loppuja, siitä täydet pojot.
 
On se iloinen asia kuulla Idols-popin lomassa tämänlaatuisiakin (uusia) levyjä. Listakärjessä jyräävät Anna, Ari ja Kristian, miksei yhtä hyvin SF-Blues? :-)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)