Aihe: Ohjelma, jolla CDltä mp3:ksi ja toinen kysymys.
1
Timesby
21.01.2004 18:28:55
 
 
Kertokaa joku hyvä ilmaisohjelma, jolla siis saa CD:ltä musiikkia mp3:ksi. Winamp5:sta ei tarvitse edes ehdottaa, vaikka periaatteessahan se rippaustoiminto kuuluu maksulliseen versioon. Ohjelman pitäisi myös hakea levyn ja piisien nimet netistä.
 
Den andra frågon: Kun on olemassa tietokonepeleihin(Operation Flashpoint kyseessä) päivityksiä, joissa on bugien korjausten lisäksi myös uusia aseita ja ajoneuvoja. Vaikuttavatko nämä uudet vempeleet pelin toimivuuteen hidastavasti, sillä peli pyörii koneellamme kunnolla vain, jos yksityiskohdat ovat pienimmillään. Toki tajuan etteivät uudet vempeleet tule campaigniin vaan multiplayeriin.
I'm not my own
askomiko
21.01.2004 19:00:16 (muokattu 21.01.2004 19:00:52)
CD:ltänappausohjelmista parhain on Exact audio copy. Tekee suoraan ämpäriksi kun kodekki (LAME) on asennettuna. Moodeja on monta, aina saa ehjän biisin kun vaihtelee niitä, jos perusmoodi tuottaa ongelmia. Paitsi kerran yks kirjaston levy jäi vähän vajaaksi. Ja biisien nimet saa netistä suoraan, ja ohjelma nimeää ne järkevästi, ja sen saa itse määritellä, miten järkevästi.
 
Sitten se LAME-encoder, ja hyvältä kuulostaa. Laita sitten tarpeeksi bitratea niin ei ala ahdistaa.
 
Flashpointista en tiijä...
Myytävänä superb-hevikitara ja superb-twängistrato.
Kitarakamakaavio -inspired by AFIL :)
Peki-DP
21.01.2004 20:48:57
ITunes! löytyy nyt myös puuceelle ;) pitäisi hakea levyn ja piisien nimet netistä ym. ym.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)