Nyt kun rupeaa epäilyttävästi näyttämään siltä, että saamme mahdollisesti bändimme keikkailukuntoon seuraavan puolen vuoden sisällä, on tullut ajankohtaiseksi ostaa keikoille soveltuva bassovahvistin (tähänmennessä treeneissä suoraan linjaan olen soitellut). Olen ajatellut budjetoida vahvistimeen noin 300-500 euroa.
Torilla näyttäisi olevan tuollainen Hartke Kickbag 15 ja ajattelin kysellä tuosta vermeestä vähän kokemuksia, kun tuota ei ole hinnallakaan pilattu. Musiikkityylimme on suurinpiirtein tällaista:
http://www.youtube.com/watch?v=kMMtJtAaM7w Bändin edellisellä basistilla oli käytössä Warwickin Sweet 15 joka myös kiinnostaisi. Entä löytyisikö näiden kahden lisäksi muita hyviä saman hintaluokan vahvistimia, joita voisitte suositella?