Aihe: Cubase LE ei käynnisty
1
Jaristoteles
29.03.2007 09:00:13
Terves, keksitteköhän mikä mahtaisi olla vikana tällä kertaa. Asentelin pari uutta ilmaista pluginia Cubasen plugin kansioon ja klikkasin ohjelman auki.
 
Käynnistysruutu ilmestyy ja alareunassa se kertoo hämmästyttävällä nopeudella lataavansa plugineja. Sen jälkeen ruutu häviää, eikä tapahdu enää mitään. Prosessinhallinta ei näytä Cubasen olemassa olosta mitään tietoja ja sama toistuu aina kun yritän klikata ohjelman auki.
 
Eli epäilen seuraavaa: saako sinne kansioon laittaa mitään muita kuin .dll -tiedostoja ja saavatko ne olla eri kansioissa? Tämä on ainoa syy minkä nyt keksin. Mitä te keksitte?
Jaristoteles
29.03.2007 10:22:32
Muuttuuko tilanne mihinkään suuntaan, jos poistat nuo ilmaiset plugarit ja koitat käynnistää ohjelmaa uudelleen??
 
Jep, nyt toimii. Yksi plugari ei pitänyt minusta.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)