Aihe: Vahvistinpäivitystä koskien itseäni.
1 2
mailbag
26.03.2007 22:43:11
valveking varmaan olis aika kymppisijoitus :) ei sillä ittellä toi lanikka + mt2 ja rokkaa kuin sata hirveä tollasessa chunkkahevimeiningissä :) en ole putkinuppiin sijoittamassa kun kevyemmät säröt saa tuosta lanikan putkicombosta
Karipiirto
26.03.2007 22:48:24
 
 
valveking varmaan olis aika kymppisijoitus :) ei sillä ittellä toi lanikka + mt2 ja rokkaa kuin sata hirveä tollasessa chunkkahevimeiningissä :) en ole putkinuppiin sijoittamassa kun kevyemmät säröt saa tuosta lanikan putkicombosta
 
Väliratkaisuna sitä mietiskelen kun haluaisin päästä tuosta Spiderista tuossa nurkassa eroon ja rahat ei kuitenkaan riitä mihinkään tonnin marsuun. ;)
Metalligenret ovat vain yhdentekevien bändien pätemisen tarvetta ja pohjimmiltaan kaikki se on vain heavy metallia.
Noll_a
27.03.2007 17:18:43
Vielä tuli mieleen kysyä, että mites tuon saundin kanssa käy, jos käytössä on ESP LTD:n EC400AT, jossa mikkeinä on SD:n '59 kaulassa ja SH-4 Jeff Beck tallassa. Kitara on aika tummasoundinen, koska body on mahonkia. Eli voiko vahvistimen saundi mennä tukkoon ja nuhjuiseksi tällä set-upilla? Onko kokemuksia?
Rock The Hell!
mhaarala
27.03.2007 21:02:55
Eipä ole kokemuksia ainakaan vielä, mutta mitä olen itse Seymour Duncaneita testannut niin ei tuon setin pitäisi olla hirveän tunkkainen. ValveKing tuntuu toimivan aika hyvin middlekkäillä mikeillä missä ei ole mahdottoman iso output ja esim. kliinit saa aika kirkkaiksi bright-namiskan avulla. Charvelilla se meni mielestäni jo liian kirkkaaksi/teräväksi (sen kliinipätkän loppuosassa laitoin bright-kytkimen päälle ja muutenhan EQ on noissa pätkissä melkolailla keskellä, joten säätövaraa riittää kyllä...). Luulisin että tuolla setillä voisi saada aika rouheat bluesit irti tuosta... mutta en pääse kokeilemaan tuon kaltaisella kitaralla ennen kuin koko bändi on treeniksellä ja siihen taas menee aikaa. :P
Hymyä huuleen kun kuset vastatuuleen
Noll_a
27.03.2007 21:59:21
Joo, tuo JB on kirkkaammanpuoleinen ja kyllä outputtia löytyy, että luulis, ettei siitä rankemmatkaan säröt jää kiinni. Aika hyvin erottu sen kliinipätkän lopusta se kirkkaammalla soitettu. Kun pääset testaamaan, niin ilmoittele vaikka pikaviestillä kokemuksia, jos kehtaat! Kiitos!
Rock The Hell!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)