Aihe: Pinkistä Janis Joplin
1
Axelino
27.01.2005 20:11:56 (muokattu 27.01.2005 20:16:01)
Niin vanha tietohan tämä on, mutta ei löytynyt keskustelua aiheesta. Tuossa IMDB:tä selailin ja osui silmään tämmönen http://www.imdb.com/title/tt0384141/
 
Mitä mieltä olette tästä Pinkin valitsemisesta pääosaan? Itseäni pelottaa aika julmasti neidin näyttelijän taidot (tai niiden mahdollinen puute siis).
 
Ääneltään ei ainakaan minun mielestäni hirveästi Janisia muistuta, mutta laulutyyli kuulostaa aika hyvältä ainakin tämän perusteella
http://www.pinkalive.com/Pink%20on%20Bravo.mp3
 
Niin eikä ulkonäössäkään ole mitään samaa.. Voisin sanoa että "liian hyvännäköinen" Janisiksi
Humalainen Idiootti:" ..ttu mee parturiin homo!" Minä:"Tota.. Miksi?" H.I.:"Noku.. ku.. ..TTU HALUUKS TURPAAS?!?"
Osmo Komppi
29.01.2005 01:49:02
Suoraan sanoen pääsosan estittäjä on jaskan hailee. Toivottavasti ohjaaja osaa asiansa. Ohjaaja toivottavasti tekee elokuvan edelleenkin.
 
Vrt. Leonardo Di Caprio -> Gilbert Grape
Tom Cruise -> Rain Man, Eyes Wide Shut, Magnolia
 
Varsnikin jälkimmäinen on ollut koht uskomaton alkujaan ajatellen mahd. älyttömissä rooleissa.
HaloOfFlies
23.11.2014 11:44:03 (muokattu 23.11.2014 11:46:07)
 
 
http://www.rollingstone.com/music/n … oplin-biopic-moves-forward-20141121
 
Nyt se elämänkertaleffa sitten vfimein tulee. Janisin roolissa Amy Adams. Ohjaaja vielä hakusessa, mutta ilmeisesti Dallas Buyers Clubin ohjannut Jean-Marc Vallee on vahvimmin ehdolla ohjaajan pallille.
Out on the street for a living, picture's only begun. Got you under their thumb.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)