Aihe: Staggin caset
1
LaquerHead
06.03.2007 11:05:32
 
 
Uudet caset pitäis saada ja staggin vermeet osui silmään. Nimenomaan kovat kotelot olis kiikarissa. Noi staggin caset olis hinnaltaan suurinpiirtein samalla tasolla hardcasen kanssa, ominaisuudet vaan näyttäs olevan paremmat(bd-casessa on mm. pyörät) ja eri syvyisiä lootia löytyy paremmin. Näyttäis muutenkin olevan suht vankkaa tekoa.
 
Kokemuksia & kommentteja ko. koteloista kitoos!
HC VISPILÄ!
Juupe
06.03.2007 21:53:55
Mulla on ollut nyt pari kuukautta kaksi Staggin tomikoteloa 12" ja 14", tyytyväinen olen ollut, hinta/laatu-suhde kohdallaan. Toppauksia ei ole sivuseinissä, mutta kansi ja pohjahan menevät sisäkkäin ja kiristyvät remmeillä rumpua vasten (siis vanteita), joten rumpu ei pääse hölskymään kotelossa. Käsittääkseni kaiken kokoiset pöntöt pystyy pinoamaan tukevasti koteloissa olevien toisiinsa sopivien muotojen ansiosta. Kätevät ovat käyttää, aion hankkia vielä ainakin virvelilaukun.
Magiz
07.03.2007 17:11:17
staggin caset on parhautta, itelläkin tuommottiset, parhaimmat kovat laukut mitä on.
Keep it Fresh
ramzuz
12.03.2007 12:00:10
Mahtavat!!! Hardcaset mut parempana:) Paksummat ja kestävämmät hihnat ja laatikoiden pinoaminen on helppoa ku niissä on ne härvelit. Mahtavat laukut.
me vedetään livenä!
Temuri
12.03.2007 22:36:21 (muokattu 12.03.2007 22:40:10)
Mistäs näitä saa, Millbrookista? Mitkä ovat hinnat?
 
Edit: google kertoikin jo.
Early to bed and early to rise / Makes a man or woman miss out on the nightlife...
gulfstream650
13.03.2007 19:16:06
 
 
Staggin hardware-case on aivan ässä. Jämäkät kahvat, fillarit ja muutenkin sellainen kapistus etteivät säleet lennä ekan keikkapaikan kynnyksellä. Mielestäni pesee Hardcasen vastaavan tekeleen.
Svengaa kuin saksanhirvi.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)