Mun mielestä kaveri käyttää kameraa liikaa avukseen..sorminäppäryys ei oo lähelläkään samaa tasoa kuin huipputaikureilla..enemmän arvostan hänen fyysisiä tempauksia kuten selkänahasta roikkumista helikopterikyydillä.
E:
http://www.youtube.com/watch?v=VRR30Tll6wY Tossa 2:18 tapahtuu tempun ensimmäinen vaihe. Tyttö(avustaja) vaihtaa paikkansa tuolin taakse, jolloin kamera liikkuu syvyyssuunnassa, että katsoja hämääntyisi. Kuitenkin huomaa selvästi, että "tuoli" liikkuu taaksepäin. 2:56 kun criss antaa tytölle suukon molemmat kamerat kuvaa ylös, jolloin avustaja poistuu paikalta tuolin alta kameroiden kuolleesta pisteestä. Aina kun vakuutellaan, ettei ole kameratemppu niin silloin se varsinkin on. Yleisö on tietenkin maksettua.
E2:
http://www.youtube.com/watch?v=zOBYYrGB8R8 Toinen kameratemppu ja todella helppo. Ensimmäisen kerran kamera liikkuu eteenpäin 0:37 hieman. Criss heittää hanskat ja kamera liikkuu lisää eteenpäin. Kohdassa 0:44 kamera ylittää maassa olevan vaaleamman alueen, joka on ilmeisesti tarkoitettu "kuun" valoksi. Todellisuudessa se on valomiehen tekosia, ja valomies siirtää rajaa eteenpäin. Samoi oikealla seinän vieressä oleva jokin valkoinen juttu liikutetaan eteenpäin. Koko homma liikkuu noin 1-2m eteenpäin ja avustajan on helppo sujauttaa paperinen kaivonkansi ja hanskat päälle. Kamera liikkuu taaksepäin. Tempun viimeistelyyn ei ole sitten käytetty sen vertaa aikaa että kaivon reunoilla olisi samanlaisia naarmuja, mutta se olisikin aika vaikea tehdä, koska se näkyisi, kun oikeaa kaivoa kuvataan.