Aihe: Kumman ostaisit?
1 2
flowerpower
28.02.2007 02:43:23
flowerpower
28.02.2007 02:54:29
Basso pitää tuntua käsissä hyvältä... Fenkku on "VARMA" valinta ja pitää jälleenmyynti arvonsa, Warresta en tiedä. Ostaisin käytettynä. Nukkuisin aina yön yli ennen ostopäätöstä.
Wilkeson
28.02.2007 23:57:50
Kokeilen, sekä warwickia, että fenderiä. Mutta jos kallistuisin fenderiin niin mikä näistä silloin kuulostaisi järkevältä:
 
www.kitarapaja.com/bass.htm tuolta se kermanvalkoinen american standard 950 e
 
vai joku japanilainen www.soundstore.fi/product_info.php/cPath/30_23/products_id/46
tai www.soundstore.fi/product_info.php/cPath/30_23/products_id/1590

 
Järkevältä kuulostaa se mikä kuulostaa sun korvaan hyvältä ja tatsi yleensäkki et se on hyvä. Sen tietää melkee heti ku on saanu kepin syliin ja alkaa vetää menee.
 
Fenderit nyt on iha 100% varmoja ja hyviä...Siitä ei epäilystäkään.
 
Mut mikä noista ni en kyl saatana tiä...ois itelläki vähä aikaa pään raapimista.
 
Luulen kuitenki et American Standart lähtis.
 
Warre Ja Fenkku on kyl mun mielestä ku yö ja päivä. Ja tarkotan että en pidä kumpaakaan huonompana toista. Warresta en oo oikee koskaa saanu mitää suurempii kiksei tai mieltymyksii. Hyviihän neki on...ja aika hinnakkaita,mut seki on taas et mihin vertaa ja mikä ny sit on kallis ja mikä ei.
 
mutta loppukommentti -> American Stanu!
Daddy went to the store for cigarrettes....And never came back
N4754_
04.03.2007 10:56:09
 
 
Fenderin perusjazzari.Suosittelen.Laatu maksaa.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)