Aihe: G-Major ja tap tempo
1
ahautanen
02.02.2007 20:36:40
 
 
Kysymys kuuluu että saako taptempo käskyn g-majoriin jollain muulla tapaa kuin Midinä? Elikkäs käykö joku perusjalkakytkin esim. bossilta?
 
Tämä kysymys sen takia, tietääkseni Z-12 Engl:n pedaalilla ei pysty asettamaan muuta kuin kanavia g-majoriin. Itselläni tällähetkellä on behringerin fcb1010 ja olen vaihtamassa engelin pedaaliin. Ainoa kompastuskivi on enää tuo taptempo, joka on saatava lähtemään ns. lattialta käsin :D.
ahautanen
02.02.2007 21:57:57
 
 
Niin siis minäkin mietin että eikös siihen saa perus kytkimen kiinni just esim. Bossin. Idea vaan tuli tuosta tc:n supportti linkistä. Aattelin vaan varmistaa että onko joku täällä käyttänyt jotain peruskytkintä tap tempon määrittämiseen
 
http://tcsupport.custhelp.com/cgi-b … 0PWVuZ2w*&p_li=&p_topview=1
ahautanen
03.02.2007 10:03:46
 
 
Kiitos tiedoista vastaajille. Tarttee laittaa engelin pedaali tilaukseen.
Fortune
03.02.2007 17:58:12
Aikanaan käytin siinä kontrolleriröörissä niin volapedaalia ekspressiopedaalina kuin momentary-tyyppistä kytkintä tap tempolle, hyvin toimi.
Look behind you, a three-necked guitar!
Katso video ja toinenkin
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)