Aihe: Midibiisit sähkörummuilla?
1
HellYeah!
02.02.2007 14:50:59
-ostin sähkörummut, eli onko netissä siis jotain sivuja mis ois biisejä ilman rumpuja tai et sais rummut pois?
Olenko ymmärtänyt oikein et sellaisia ois.. Vinkkejä ko. sivuille? (heavy/rock/pop biisit ois kivoja)
moderndrummer88
02.02.2007 15:43:00
"jazzahtavia ridekomppeja tyyliin Ian Paice" -Brother Michael
Progressor
02.02.2007 16:08:43
Asenna koneeseen MIDI-sekvensseri (esim. http://www.anvilstudio.com/). Etsi sitten vaikka Googlella haluamiasi biisejä MIDI-muodossa ja editoi niistä sekvensserillä rumpuraidat pois. Jos on tarpeen, niin muokatut MIDI-tiedostot voi kääntää .wav-muotoon ja siitä edelleen .mp3:ksi esimerkiksi Audacitylla (http://audacity.sourceforge.net/).
Se, joka ei tiedä mitään ja tietää, ettei tiedä mitään, on viisaampi kuin se, joka ei tiedä mitään eikä tiedä, ettei tiedä mitään.
S.M.A.K.
Legatus
02.02.2007 17:49:47
Guitar pro on ihan jees. Ettii vaan tabin siihen ja laittaa rumpuraidan pois päältä. GP midin voi myös muuttaa waviksi
11. Liikkuessasi julkisella paikalla, älä häiritse ketään. Jos joku häiritsee sinua, pyydä häntä lopettamaan. Ellei hän lopeta, tuhoa hänet.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)