Aihe: Basso vahvari+kajari combo hakusessa budjetti 300e.
1
sunder
13.12.2006 19:52:48
Haullahan noista löytyy juttua. Tehoa on hyvä olla ainaki se 100w ja 15-tuumanen ämyri.
"tuo soundi oli niinku ois kissanpennuilla soittanu" -Lemmes
juici
13.12.2006 20:03:01
 
 
Toria, Keltaista Pörssiä ja huuto.nettiä katsomaan. Vanhat Peaveyn TKO ja TNT -sarjan combot irtoaa tuossa hintaluokassa. Onhan tietysti Fender Rumblea ja Kustomiakin tarjolla samassa hintaluokassa, mutta jos halaut vahvarin joka on melko jokapaikan höylä niin hanki käytetty Peavey, saat rahoillesi vastinetta.
PnukBassist
14.12.2006 15:27:20
 
 
Osaakos joku suositella jotain, sikaa en säkissä osta eli joka tapauksessa pitää käydä musaliikkeissä testaamassa ja kuulostelemassa eri vaihtoehtoja mutta jos jollain on jotain suositeltavaa ni antakaas vinkkejä. Saatanpa combon kuitenki thomannilta tilata jos halvalla irtoo, mutta pitää käydä testaamassa ainaki jossain.
 
Ja saako kolmella huntilla hyvää/ ok comboa? Mökää pitäs kuitenki irrota bändisoittoon treeni/keikkakäyttöön..

 
Miljoonas samankaltainen kysymys ja miljoonas vastaus minulta, että osta Fenderin Rumble.
Well, I woke up Sunday morning With no way to hold my head that didn't hurt. And the beer I had for breakfast wasn't bad, So I had one more for dessert.
rUSTED
14.12.2006 18:11:19
Kyllä mie melko hyvin mielin voin kehua myös hartken kickback 15. Tosin uutena se ei budjettiin mahu, mutta onhan niitä käytettyjä. Paljon kuuluu paskaa puhuttavan Hartkesta, mutta reeniksellä on jo ollu jo hyvän aikaa sellanen kickback 12 ja hyvin on jellannu. Ei ole kartiota menny, eikä ihmeellisesti pimentyny tai mtn, niinku joillekki on käyny. Entisellä koululla on kickback 15 ja se toimi ja soundas hyvältä ja tarvittaessa lähti mökää.
bize
15.12.2006 13:17:01
Entisellä koululla on kickback 15 ja se toimi ja soundas hyvältä ja tarvittaessa lähti mökää.
 
Menee myös kohtuullisen hyvänkuuloisesti ruvelle ko. aparaatti. Satunnaisissa paikoissa on tullut sillä vedettyä, mutta itse en uskaltaisi suomen oloihin hankkia, pakkasta kun keikkapelit saa kestää väistämättä.
Sama, kuin piccolovirveli. Kuin potkisi marsua perseelle, ja sanoisi: "Huuda kuin leijona". -Epämuusikko
kalakukko
15.12.2006 23:08:56
Kiitti vinkeistä! Pitääpi käydä testailemassa =)
Ei ole. Parilla kolmella hullulla vaan, ja sitten ne vaihtelee niitä aina että vaikuttaisi että olisi monta.
L_Laiho
17.12.2006 12:52:33
Mun suositukseni on Fender Rumble 100. Maksaa t-kaupassa n. 300. Hönkää on 100w ja elementtinä 15" taikka vaihtoehtoisessa mallissa 2 X 10". Mulla on tuo 15" malli enkä ole suurempaa moitittavaa löytänyt.
Jumala on ottanyt järjen pois ja pannut paskaa tilalle.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)