Aihe: Vox AD50:seen uusi elementti - Eminence The Wizard?
1
Porky
15.12.2006 09:31:36 (muokattu 15.12.2006 09:39:44)
Laita sinne Eminencen The Governor, ihan lemppari toistaiseksi. Oon soitellu Privatejackilla ja The Wizardilla myös. Celestionin G12H:ssa on hivenen enemmän yläpäätä kuin Wizardissa, mutta Emissä taas parempi keskialue...mene ja tiedä...Seuraavaksi työn alle Red Fangit.
Elikkäs toi Governori on soundiltaan Privatejackin ja Wizardin väliltä. The Privatejack taasen on Emin versio G12M:stä. Ja mun mielestä parempi kuin G12M. Joku päällikkö ameriikasta sanoikin että Celestionin pitäis tehdä niitten G12M kaiutin kopioimalla Privatejackkia ;)
 
Kandee myös tehdä noita kaiutintestejä sokkokuuntelussa, niin voi leikkiä tykkäävänsä muka jostain tietystä. Jos sokkona valitsee Vintage 30:sen, niin pitää mennä korvalääkärin tai vaihtaa vaikka poikkihuiluun. ;)
Grabel
15.12.2006 09:50:36
Kiitos vinkeistä, mutta päätin sittenkin myydä kyseisen Voxin, kun ostaja sattui kohdalle :)
Rokkia rennolla asenteella!
Porky
15.12.2006 09:58:17
Cheers! Oikea valinta. ;)
Grabel
15.12.2006 12:21:43
Cheers! Oikea valinta. ;)
 
Kyllä siitä mun mielestä oikein hyvät soundit lähti - etenkin hintaan nähden - mutta kun mahdollisten käyttötuntien määrä olisi jäänyt keskimäärin noin 1-2 h / viikko, niin aika turhaahan tuota olisi ollut pitää. (etenkin kun tulen kamojen puitteissa hyvin toimeen ilman tuota vahvaria)
Rokkia rennolla asenteella!
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)