Aihe: Kulahtanut kitara
1 2
LaXu
27.11.2003 20:21:37
rg560 mutta ei ihan vanhin mahdollinen kun siinä on nuo v8 mikit. eikö vanhemmissa ole ibz1 ja ibz2 mikit?
 
Noup, kyllä noissa 80-luvun lopun kepukoissa oli V-sarjan mikkejä, tosin V1 ja V2 yleensä. Ed. omistaja on saattanut kyllä lykätä V8:n tallaan, kuten omassa RG550:ssäkin oli tehty.
pimp
28.11.2003 13:59:13
Noup, kyllä noissa 80-luvun lopun kepukoissa oli V-sarjan mikkejä, tosin V1 ja V2 yleensä. Ed. omistaja on saattanut kyllä lykätä V8:n tallaan, kuten omassa RG550:ssäkin oli tehty.
 
No minulla ainakin on. mutta mä oonkin erilainen
Miikathebest
28.11.2003 14:05:31
 
 
Tallassa luke IBANEZ EDGE. (taidan tehdä siitä verkkopainon)
mietin tässä vaan että kannattaako tuollaista ruveta korjailemaan ja maalailemaan, kun on tuollainen sekasikiö.
hienovire on kyllä aivan kohdallaan.
 
Onko noista mikeistä mihinkään??? (mihin vois verrata?)

 
Tee siihen bodyyn uus kaula ja kaulaan uus body.
Parempi sika säkissä, kuin possu kassissa!
Miika Rocks It
trih
28.11.2003 21:08:25
Kappas vaan. Mites tuokin kitara näkyy muusikoidennetissä.
Iteki harkitsin lähteä huutokauppaan jos tuon olisi varaosiksi ottanut mutta se oli kaikinpuolin niin karmeassa kunnossa että huhhuh. Siitä tallastakin oli saatu paloja irti eli on aika lujaa paiskottu että metallikin lohkeaa. Mutta jokuhan siitä 40€ oli maksanu.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)