Aihe: Parempaa säröä Tech 21 TM 60: een
1
4-T
24.11.2006 12:58:23
Tuli hommattua ko. vahvistin ja (vielä vähäisen kotisoiton jälkeen) puhdas ja pikkuroso saundit tuntuu ihan hyvältä, mutta suuremmat säröt ei oikein miellytä.
Eli suuremmilla säröillä soundissa ei ole kunnolla potkua. Ja soittohan pyörii tuolla Hurriganes-Purple-Sabbath-Gary Mooren soolot paikkeilla.
Niinpä kysynkin heiltä kenellä ko. vahvistin on tai ollut, voisivat ehdotella pedaalia tuon kaveriksi. Ei kiitos saundi näytteitä sillä en saa niitä kuuluviin.
Terry Pantheras
24.11.2006 13:48:19
Koklaapa kurioisiteettina MI Audion Crunch Boxia, siitä saa saundia ihan laidasta laitaan boostista kasarirosoon ja übergain-osalle asti. Mulla oli TM300 muutama vuosi sitten, joten en sitä ehtinyt testiä MI:n kanssa, jonka hommasin kesällä, mutta eipä ole vielä tullut vahvistinta eteen minkä kanssa Crunch box ei olisi toiminut.
Elä sie kimpoile...
Kirk_Hammett
24.11.2006 13:48:24
mulla on se ja buustaan sitä Digitech Metal Masterilla ja todella hyvät mätöt saan aikaiseksi.
 
muutenkin TM-60 on tarkoitettu kevyempään menoon eikä mättöön, mutta pedaalin avulla lähtee sekin
You know it's sad but true...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)