Aihe: taman iron cobra power glide-pedaalit
1
_zildjian_
07.11.2006 20:11:53
 
 
semmosta vaan että kun mulla on kyseiset pedaalit ja niiden tuntuma on paljon huonompi kun veljen saman mallisissa pedaaleissa.. että mitä kannattais lähtee säätämään..? veljen pedaaleilla polkeminen on unelmaa verrattuna omiin ja pitäis saada jotakuinkin yhtä unelmasäädöt itelle.. kannattaako ihan kopsailemalla niistä lähteä vai mites..?
lkx
07.11.2006 23:04:03
 
 
kannattaako ihan kopsailemalla niistä lähteä vai mites..?
 
No vaikka.
Hilfe! Ich bin ein Fisch.
welho
08.11.2006 00:04:07
 
 
Kyllä näin vois toimia. Jos oot kosketellut veljes pedaalia eri basarissa kuin omaasi tai vaikkapa eri tilassa (aika asiattoman kuuloinen lause muuten) niin tuntuma voi olla siitäkin johtuen aivan eri.
 
Olin just neljä päivää housebändissä laivalla ja viimeisenä yönä oli keinuttanut senverran että lavalla oli kaatunut yhtä sun toista..
 
enpä sitten huomannut seuraavana iltana että basarin etukalvo oli haljennut. Ihmettelin sitten siinä kun lähti joku tuplabasaribiisi (Popedan sukset) että onpa todella ihmeellinen tatsi basarissa ja tuntui oudoksesta tosi kummalle soittaa..
 
Homma selvis sitten keikan jälkeen kun hokasin että kalvo oli rikki.. Kaikki vaikuttaa kaikkeen ja tuossakin ns. pikkujutussa tuntuma muuttui tosi paljon.
www.welhodrum.com
_zildjian_
08.11.2006 17:45:14
 
 
joono pitää kai koittaa saada pedaalit veljen reenikselle joku päivä... mitä kaikkee noista muuten nyt yleensä ottaen voi säädellä..?
Youni
08.11.2006 18:37:34
Kaikki ICn säätömahdollisuudet ovat helposti luettavissa Taman nettisivuilta http://www.tama.com
"Käyttäkää sitä hakua, ja toisaalta älkää joka kohtaan itkekö turhaan sen haun käytöstä." -Moderaattori
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)