Aihe: Skita aloittelijalle
1
gingaking
21.10.2006 12:36:11 (muokattu 21.10.2006 12:37:15)
Elikkä oon alkamas harrastaa kitaran soittoo ja pitäis joku suhtkoht halpa setti saada mut en käsitä noist mitään et mikä olis hyvä joku ehdotti tommost. http://www.thomann.de/thoiw3_artikel-177675.html
Mut en sit tiiä ibaneziltäki oli jotain yli 200€ tommosii settei mut joku joka tietää noista ni vois ehdottaa jonku hyvän setin alle 250€ ja pitäis viel saada joku halpa mikki ostettuu. Kiitos!
Mikaelo
21.10.2006 12:50:02 (muokattu 21.10.2006 12:50:41)
 
 
Suosittelisin sijoittamaan mahdollisimman paljon kitaraan. Soittoinnostus voi helposti laskea jos soitin on... niin, paska.
 
Yamahan Pasificaa saa T-kaupasta reiluun pariinsataan euroon, ja siihen Rolandin Microcube satkulla päälle. Kyseisellä setillä on "Mnet hyväksyy" tagi päällä :) Menee hieman yli budjettisi, mutta on varmasti laadukkaampi kuin tuo linkittämäsi setti.
 
Onnea uudelle harrastukselle.
In a world gone mad, only a lunatic is truly insane. -Homer Simpson ,Romantikkoitkijät #41
ReBeat
21.10.2006 13:02:42
 
 
Aloittelijat- sekä Kitarakamat-palstoilta löytyy paljon keskustelua näistä. Tämä on Soittaminen-palsta, jossa keskitytään viihteellisiin arvoihin ja hienostuneeseen ärsyttämiseen.
JamesHetfield
21.10.2006 15:08:36
 
 
Aloittelijat- sekä Kitarakamat-palstoilta löytyy paljon keskustelua näistä. Tämä on Soittaminen-palsta, jossa keskitytään viihteellisiin arvoihin ja hienostuneeseen ärsyttämiseen.
 
Hyväksynnän kyynel. Kyllä jotkut osaa vielä nykypäivänäkin.
otappa tuosta.
 
+
Pillu olis kyllä tähän väliin suht kova sana.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)