Aihe: Charvel Model 3
1
orjake
06.10.2006 00:50:46
Haualla löytyi suht niukasti tietoa tästä, tai sitten en vaan osaa.
 
Moinen olisi suht edulliseen hintaan tyrkyllä. Kovasti on model nelosia ja kutosia ylistetty maasta taivaisiin, mutta onkos tämä suvun musta lammas? Elikkäs kyseisen kitaran omistavat (ja omistaneet) tai muuten vaan sillä soittaneet kertokaahan risuja ja ruusuja. Kiitokset etukäteen.
"Ruotsalaiskitara: maksaa vitusti ja on yksinkertainen." -pehmo
DZN
06.10.2006 02:35:35
Model 3 on "halvennettu" malli nelosesta. Otelautaupotuksina käytetty pisteitä hainevien asemesta. Mikit ovat myös erilaiset. Puut, talla, kaula ja laatu muuten täysin samoja.
 
Tässä linkkiä:
86 katalogi
http://www.audiozone.dk/CatalogScans/Ch1986Imports/index.htm
 
87 katalogi
http://www.audiozone.dk/CatalogScans/Ch1987Imports/index.htm
 
ja 88 katalogi
http://www.audiozone.dk/CatalogScans/Ch1988Imports/index.htm
 
Ollos hyvä!
Aka. Dino and 6077dino
Zl z
06.10.2006 15:31:57
Osta pois vain jos halvalla saat. Itse omistan Model 3A:n (muuten samanlainen kuin 3,paitsi H-H mikityksellä), ja on ollut kyllä joka pennin väärti minkä siitä vajaa vuosi sitten maksoin. Kyllähän siitä puuttuu joitain herkkuja mitä Model 4:stä löytyy, mutta varsin loistava kitara se on silti.
Jos haluat ostaa vokaalin, paina 17.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)