Aihe: Onko pakko hankkia mikille etuaste?
1
Eddie
12.11.2003 19:22:23
 
 
Olen yritellyt nauhoitella omaa kitaransoittoani ja laulua muistuttavaa mölinääni koneella mikrofonilla mutta mikki ottaa ääntää tosi heikosti. Vahvarin mikittäminen ei onnistu enkä haluaisi käyttää line-in:iä. Mikrofonini on melko laadukas ja siitä ei pitäisi homman olla kiinni.
 
Koneelta olen kyllä mielestäni säätänyt kaikki nauhoitusasetukset maksimille mutta silti ääni on heikko ja tuskin kuulumaton. Pitääkö siis hankkia joku mikin etuaste
(siis joko mikseri tai joku vastaava?) vai onko tietokoneelle jokin ilmaisohjelma, jolla voi vahvistaa mikin "äänenottokykyä"? Olen todellinen keltanokka näissä hommissa. Voisiko siis joku suositella jotain konstia tai jotain hyvää ja halpaa etuastetta nauhoitushommiin. Ja heviähin sitä pääosin nauhoitellaan.
UP THE IRONS
Eddie
13.11.2003 12:04:20
 
 
Tattista.
UP THE IRONS
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)