Aihe: Wanhaa rumpuroinaa?
1
Ricce
30.08.2006 09:22:16
Käsiini kantautui vajaa vanha Pearlin rumpusetti joka olisi tietysti mukava saada kokonaiseksi. Mistähän kannattaisi kysellä? Luonnollisesti mnetin torilla on jo ilmoitus :) Kuvassa näkyy ne kriittisimmät osat, lähinnä se lattiatomi.
http://muusikoiden.net/dyn/tori/122535.jpg
hollmi-5
30.08.2006 10:41:17 (muokattu 30.08.2006 16:11:16)
Tuo tomipidike on hyvin yleinen ja (yleismallisena) lienee helpoin hankinta. Ebayt ovat mainio lähde varaosien metsästykseen. Lattiatomin olen nähnyt Vammalassa yhden vanhan koulun vintissä.Koulu on yksityiskäytössä ja voin antaa sen omistajan yhteystiedot. Kaveri on kyllä kova keräilemään vanhaa tavaraa ja hänellä saattaa tuohon settiin olla muitakin osia... Laita pikaviesti, niin annan numeron.
http://www.vistalites.com/collection/mikahollstrom.htm
Ricce
30.08.2006 13:12:09
Eipä koulun vintiltä sellaista ainakaan joutilaana löytynyt. Kiitti vinkistä kuitenkin! Tämä olisikin ollut liian helppoa jos rummut sain eilen ja tomi olis löytynyt heti seuraavana päivänä :)
hollmi-5
30.08.2006 16:10:59
Käytösshän se siellä oli, mutta kun sekin setti oli vajaa, niin tarjoa vastaavaa muunmerkkistä vaihdossa. Sitten mitä vain vanhaa tavaraa, joka häntä kiinnostaa: kärrinpyörät, lehmän pääkallot, cowboyliivit... Kehut päälle Julma Lasso nimistä (RIP) orkesteria. Kyllä se siitä lämpenee vaihtokaupoille :-)
http://www.vistalites.com/collection/mikahollstrom.htm
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)