Aihe: alottelia kitaroijalla kysymys
1
slerbis
27.08.2006 12:57:39 (muokattu 27.08.2006 12:58:06)
saako vahvariin kiinni efectejä jos niissä ei ole effect looppia??
 
Saa. kitara --> efekti --> vahvistin. piuhat vain väliin. Tosin jotkut efektit, kuten delay, suositellaan laitettavan looppiin. Tämä ei kuitenkaan ole millään muotoa pakollista, jokainen taaplaa tyylillään.
 
Vahvistimeksi ehdottelisin epiphonen valve standardia.
http://www.thomann.de/thoiw3_epipho … alve_standard_epstdsp_prodinfo.html Putkivahvistin, 16 efektiä valmiina.
 
Veikkaisin, että sopii musatyyliisi kuin nenä päähän :) En ole itse testannut, mutta omistan ko. sarjan juniorin, joka on kaikessa yksinkertaisuudessaan loistava laite.
 
Myös kitaroista tuo epi on hyvä vaihtoehto. Tosin kannattaa mennä testaamaan ja ostaa mieluummin se itse hyväksi todettu yksilö, kuin arvalla netistä tilattuna.
 
edit. typo
kaikki täällä on tosi ärsyttäviä homotaiteilijoita!! kaikki te ootte tommosii massataiteilijoita jotka on olevinaan niin vitun yksilöllisiä ja uniikkeja ku kuuntelette jotain vitun fuusiojatsii ja jimi hendrixii ja pekka pohjolaa - kenkälaatikko -
Kirk_Hammett
27.08.2006 13:53:19
http://www.thomann.de/thoiw3_gretsch_g5235t_pro_jet_prodinfo.html
 
tosta kitarasta sanoisin sen verran että toi on aivan huippu kitara! kokeilin tuota muutama kuukausi sitten läheisessä musakaupassa ja yllätyin kyllä todella positiivisesti, että se on aivan varmasti kannattava ostos
You know it's sad but true...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)