Aihe: lauluvehkeistä reenikselle
1
saminem
01.08.2006 00:16:43
joo on ollu jo pitkään tällanen ongelma, että mun laulu ei kuulu millään sen kaiken muun melun yli reenikämpällä ja onko tuo ihmekkään ku laulan jonku paskan pikku kitaravahvarin läpi :D:D
 
elikkäs
 
saisko tällä lähteen melua niin että kuuluu jos rumpali hakkaa täysiä ja kitarat, basso ja syntikka jyystää mukana
 
http://www.thomann.de/thoiw3_tamp_pa_4080_prodinfo.html#fpix
 
onko teillä kokemuksia kyseisestä paketista, riittääkö mihinkään, vai pitääkö satsata enemmän?
jos pitää niin millasta suosittelisitte, budjetti on tiukka :D
Kopioi tämä teksti itsellesi allekirjoitukseksi. Tarkoitus on koota eksponentaalisesti lisääntyvä, mitäänmerkitsemätön allekirjoitus mahdollisimman monelle m-nettiläiselle.
musamies
01.08.2006 00:24:03
onko teillä kokemuksia kyseisestä paketista, riittääkö mihinkään, vai pitääkö satsata enemmän?
 
Ennemmin satsaisin vaikka yhteen kunnolliseen aktiivikaiuttimeen.
 
Tuosta tekstistä jäi käsitys, että vähän muutakin satsaamista olisi kuin laitteita jos kerran on tarkoitus laulaa ja muut jyrää laulajan täysin.
Lennu
01.08.2006 15:53:10 (muokattu 01.08.2006 15:53:51)
 
 
Onko kellään kokemusta esimerkiksi DB Basic 100- aktiivikaiuttimesta? Sen vois varmaan laittaa sitten myöhemmin monitoriksi. Meinaan, että yks semmonen http://www.stpaulssound.fi/kaiuttimet.html :stä ei menis paljoa yli tuon budjetin.
 
erit: korjasin osoitteen.
aimotuska
02.08.2006 09:48:10 (muokattu 02.08.2006 09:49:55)
Noin äkkiseltään tuo jo mainittu basic 100 vois olla ihan soppeli sun tarkoitukseen. Kannattaa huomata myös semmonen pointti, että komero kuin komero pitäis saada nostettua korvien tasolle tai muuten lopputulos on korkeintaan kuvailemasi kaltainen. Eli esim. K&M:n kajaritelinettä kehiin ton kaveriksi tai jotain muuta romua läjään sen verran, että pönttö nousee ylemmäs.
 
E: Aijoo, mitään muuta kuin laulua näistä mainituista vermeistä ei sitten kannata yrittääkään ulostaa.
Dorka mikä dorka. kalamies#50 >-)))>
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)