Aihe: kevättä rinnassa, kamat kiertoon??
1 2 3 4 5 6
kunnasja
03.06.2006 02:10:35
Piranha-etunen piti hommata. Customi keppi tulossa... Vanhan myin juuri sen alta pois. Sen jälkeen ei onneksi tarvine ostella mitään ihan heti, alkaa kalusto olla suunnilleen kondiksessa. Ehkä seiska sitten joskus.
Rypsolisti
04.06.2006 00:11:45
Uus vahvari olis kiva, joku kunnon nuppi kaappi yhdistelmä esim, Laney, Carvin tai joku vastaava. On vaan vähän huono koti käyttöön nii ei viitti eikä kannata ostaa.
 
Fenderin Stratocaster olis kohtapuolin tulossa ja Les Paul pitkäaikaisena unelmana on varmaan sit seuraavana hankinta listalla. Joku Les Paul Standard, cherry sunburst, amber, gold top tai honey burst värityksellä olis kiva.
Swan
04.06.2006 00:13:42
Ostakee tuo perhanan Phase 100 pois, niin saan budjetin kondikseen!
Once lady Yuna fixes her hair, we leave.
>-)))> #26
Tori:
MXR Phase 100
Ostetaan Peavey Classic 50 -nuppi!
jukko1
04.06.2006 14:37:35
Päivää.
 
No minulle tämä ilmiö on ainakin totta ! Mietin tekemieni kitaroiden myyntiä ja uusien tekemistä - Taitaa mennä jo vähän överiksi kun on nyt suunitteilla 3 erilaisen kitaran rakennus ja sitten olis viel yks putkivahvarin modifoiminen ja yhtene kitaraan pitäis tehä DIY sustaineri . ja kaikenlaisia hulluja ideoita sitä vaan tulee koko ajan , vaikeeta aikaa tämä kevät :D
 
eli en ole vissiin ainoa :P
jos ei kaupasta saa nii tehäänpä ite
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1 2 3 4 5 6
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)