Aihe: Star Star
1
slowdive
14.05.2006 19:22:02
Katselin tuossa eilen Youtubesta jotain Hanoi Rocks -pätkiä ja samalla törmäsin Star Star -nimisen bändin videoon "Science Fiction Boy". Hassunnäköisia tyyppejä ja aivan pirun tarttuva biisi, mutta itse bändistä en tiedä mitään; enpä muista koskaan edes nimeä kuulleeni.
 
Netistäkin nihkeästi aika infoa löytyy, ilmeisesti vain yhden levyn vain tehneet vuonna -92. Parit arviot levystä löytyi ja ne oli jotakuinkin ylistäviä. Itse levy löytyi käytettynä Arimanilta ja lähtikin samantien tilaukseen.
 
Onko kenelläkään infoa tai muistikuvia orkesterista?
 
"Science Fiction Boy" -video (jonka muuten alkuspiikkaa Michael Monroe) löytyy täältä:
http://www.youtube.com/watch?v=Whf5STE2IZg
"One good thing about music, when it hits you, you feel no pain." (Bob Marley)
stickyfinger
14.05.2006 20:54:14
Videon perusteella näyttää / kuulostaa 2 pennin Dogs DŽAmour - kopiolta.
"I feel sorry for people who don't drink. When they wake up in the morning, that's as good as they're going to feel all day." - Dean Martin
slowdive
18.05.2006 14:09:18
Levy on saatu kuunteluun, ja kohtuullisen hyvä on ollut bändillä meininki. Muutama aivan loistobiisikin. Veikkaanpa että miksi bändin ura lopahtanut tuohon levyyn on lähinnä siinä että se julkaistiin vuonna -92.
 
Videon perusteella näyttää / kuulostaa 2 pennin Dogs DŽAmour - kopiolta.
 
Levyn perusteella ei. Liekö video sitten ollut joku huumoriveto, kun levyn kansissa äijät on mustissaan eikä vähääkään "glam". Eikä tuo kyllä Dogsiltakaan pahemmin kuullosta, enemmän tuossa on räkää, NY Dollsia tai vaikka Faster Pussycatia :I
"One good thing about music, when it hits you, you feel no pain." (Bob Marley)
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)