Aihe: Gibson Explorer Studio
1
Hammermul
11.04.2006 00:04:15
 
 
Tänään tuli postissa Thomannin uusi kuvasto ja silmiin pisti tällainen tapaus:
 
GIBSON EXPLORER STUDIO RM 745e:
http://www.thomann.de/thoiw3_artikel-190840.html
 
En ensin meinannut löytää tuota edes hakemalla, kunnes tajusin hakea suoraan tilausnumerolla. Gibsonin sivuiltakaan en löytänyt tietoa tuosta mallista ja Thomanniltakin näyttää olevan loppu.
 
Alkoi meinaan kiinnostus tosissaan herätä tuohon keppiin. Exploreria oon joskus haikaillutkin. En kyllä nyt heti ole ostamassa uutta keppia, mutta GAS:hän se aina vaivaa. Väri tuossa vois olla joku toinen, ehkä tulee lisää erilaisia. Kysymys kuuluukin, että onko mitään tietoa minne noita on tulossa Suomeen? Sen verran huokea hinta, että moni olisi varmasti kiinnostunut. Eikös noi mikitkin ole ihan Gibsonin peruslaatua?
Mielipiteesi on väärä. | Seksi- ja rakkaustesti | Guns N' Roses -sälää
Härski
11.04.2006 00:07:27
Jotenkin noista studio- malleista ylipäänsä on jäänyt vähän sellaanen väljä fiilis. Että niinkö melkein, mutta ei kuitenkaan. Parhaita studioversioita on mielestäni Firebirdeissä. Toisaalta tuo on halpa, ja jos on expi Gas pahimmillaan, ni siitä saanee oivan lääkkeen siihen. Mikit tuossa on samat, kuin '76 re-issuessa.
Listen
11.04.2006 00:13:56 (muokattu 11.04.2006 00:15:23)
Sivulla lukee ainakin tällä hetkellä: "Tuote on loppuunmyyty" ...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)