Mors. En nyt tiiä onko tää ihan oikealla alueella mutta uskoisin rakentajien osaavan auttaa.
http://personal.inet.fi/bailu/jonii/normaaliako.jpg http://personal.inet.fi/bailu/jonii/mikkipaa.jpg (jos jostain muualta tarvii kuvaa, joka kenties selkeyttäisi asiaa niin pyytämällä onnistuu kyllä)
Eli tuossahan tuo. En tosiaan ole pahemmin perehtynyt kaulan rakenteeseen ja nyt mietityttää että miten tuon kuuluis olla? Se kallistuu oudosti mikkejä päin ja siinä päässä on kielet sitten noin korkealla.
Kaulaa oon väännelly juuri pikkasen ja nyt se näyttäs suorassa olevan ku lavan päästä kattoo. Sivuprofiili on aina tuollane ihmeellinen rutku. Ammattisanastoa huom.
Ilmeisesti tässä on yhtenä vaihtoehtona tuo satulan nostaminen vähän ylemmäs, jos jostain löytäs jotai metallinpätkiä siihe väliin, tai kenties jotain lastua tuonne kaulankoloon? Mutta onko tuossa jotain selvää ratkaisua (liian kovera, liian kupera?) Mulla ei vaan napsaha että miten tuon kuuluis olla, joten jos tuossa joku näkis selvän ongelman :)
Särisee Yläkielet 5-8 nauhoilta about, ja paksu E ainaki hinkkaa ylänauhoihin (kai, ainaki särisee vapaana ja 1-3 nauhoilta).
Jos jollain on jotain heittää niin heittäkää pois. Säätöfaq olen lukenut kyllä mutta en ota ny selkoa tästä hommasta.