Aihe: Martin MC-28 mistä löytää?
1
Juukebox
15.03.2006 20:26:01
 
 
Tietääkö kukaan että onko jossain myytävänä kyseistä mallia? Paljoko on hinta? Kesäloma lähestyy ja se tietää rahaa. Raha olis tarkotus sijoittaa kyseiseen Martinin akustiseen kitaraan. Pitkään olen kitaraa ihaillut mutta harmikseni ei ole tullut livenä vastaan kyseistä mallia. Eipähän enään tarvis uutta akustista laittaa vähään aikaan. Ja eipä tarvi laittaa montaa muutakaan asiaa..sen verran tyyris hankinta.
 
Ja jos jollakulla on tuo kitara niin mielipiteitä ja ajatuksia vaan ilmoille.
ÖÖVERDÖÖZ!!
Juukebox
15.03.2006 21:14:46
 
 
Kitarapaja tuo Martinia maahan, tosin tuota mallia ei nyt ole hyllyssä.
 
Kysypä heiltä
 
http://www.kitarapaja.com/
 
Ja soitettavuudeltaan ynnä laadultaanhan vissiin kaikki Martinit ovat ...hm... erinomaisia.
 
EDIT: Euroopassa OMC-28 -mallia lienee seuraavissa kaupoissa
 
Westside Distribution Glasgow UNITED KINGDOM 011 44 141 248 4812
Music Olar AG Zofingen SWITZERLAND www.musicolar.ch

 
Kiitosta!
Joo kyllä varmasti kaikki Martinit ovat kunnon akustisen kitaran kuulosia mutta ihmetyttää vaan ku ei oo tota mallia hirveesti näkyny kaupoissa. Tuossa on soikea ääniaukko niin se onki ainut asia joka vähä arvelluttaa. Tietääkö kukaan onko siitä mitään haittaa?
ÖÖVERDÖÖZ!!
hollstro
15.03.2006 21:25:21
 
 
Kiitosta!
Joo kyllä varmasti kaikki Martinit ovat kunnon akustisen kitaran kuulosia mutta ihmetyttää vaan ku ei oo tota mallia hirveesti näkyny kaupoissa. Tuossa on soikea ääniaukko niin se onki ainut asia joka vähä arvelluttaa. Tietääkö kukaan onko siitä mitään haittaa?

 
On siitä semmoinen haitta että ääni ei tule niin hyvin ulos kuin pyöreästä. Osa äänivallista jää kopan sisään.
Juukebox
15.03.2006 21:31:45
 
 
Niin minäki olen järkeillyt. Taitaa olla ylä-äänet muutenki vähä heikommat koska tossa on soololovi vai? Todella kaunis kitara mutta onko siinä kuiteski tingitty liikaa saundista? Jos jollakin vaan on omaa kokemusta kyseisetä mallista niin antaa tulla kommenttia..
ÖÖVERDÖÖZ!!
kiriminni
15.03.2006 21:44:22
Vähän riippuu musa tyylistä,mutta suosittelisin noita OM-malleja ainakin
jos sormilla soittaa(leveämpi kaula).Plektralla toi MC-28 on kyllä hyvä.
No mikä vaan kelpaa...
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)