Kasperi Tervonen 06.02.2006 18:14:27 | |
---|
Mites toi H&K:n Silver edition? Ihan mukavan kuuloset säröt ainakin, ellet ole tottunut soittamaan 5m päässä vahvistin kohdistettuna itseesi. Joo, tossa edition bluessa on sama juttu. "What do you mean I ain't kind?
Just not your kind." -Dave Mustaine |
Kasperi Tervonen 06.02.2006 18:16:59 | |
---|
Behringerin V-Ampire on aika tykki peli kohtuulliseen hintaan Saman hintainen valvetronix 30 kyllä jyrää tuon. "What do you mean I ain't kind?
Just not your kind." -Dave Mustaine |
Bertrand 06.02.2006 19:15:13 | |
---|
Saman hintainen valvetronix 30 kyllä jyrää tuon. Epäilemättä on hyvä se Vox mutta ei ole kovin mielekästä verrata pikkuvahvistinta 120 W:n Behringeriin. |
Epäilemättä on hyvä se Vox mutta ei ole kovin mielekästä verrata pikkuvahvistinta 120 W:n Behringeriin. No ei 30 wattinen kombo 10 tuuman elementin kanssa enää ihan mikään pikkuvahvistin ole. Uskaltaisin veikata että tuo vox kuulostaa kovillakin volilla vähintäänkin yhtä hyvältä kuin tuo vampire. Ja vielä semmoinen juttu että noita vampireita on ainakin täällä mnetissä haukuttu aika hiljaisiksi peleiksi. "What do you mean I ain't kind?
Just not your kind." -Dave Mustaine |
saha 06.02.2006 19:38:21 | |
---|
Ja vielä semmoinen juttu että noita vampireita on ainakin täällä mnetissä haukuttu aika hiljaisiksi peleiksi. Ne on hiljasia. Kokemuksesta sanon. >-)))> #2 "Ensinnäki, jos osaat tiluu, ei tarvi osata muuta koska ne muut o lastenleikkiä, noi kaikki bluussit treenataa jossai yhes illas.. mut tiluun tarvitaa treenausta ainaki vuoden verran, eli tosi paljo." - topl1his |
NeonKnight 06.02.2006 21:09:09 | |
---|
Käy ihmeessä testailemassa Valvetronixit, niin saat päivitettyä mielipiteesi ajantasalle. Veit ajatukseni... |
Pekka K. 09.02.2006 01:59:17 | |
---|
Mutta nyt se edition blue60 maksaa äffässä 200e. Hmm, kuuluuko Oulun musiikki-kullas tähän F-ketjuun? Vissiin ainakin joskus kuulunut? Tossa logossa ainakin sama F-merkki? No Kullaksenki sivuilla tuon 60w Blue Edition on 299e, mutta pitääpä vaikka huomenna käydä paikan päällä kysymässä? Siis kuinka varmaa tietoa tuo 199e hinta nyt on? Ja pitää harkita myös noita Voxin kamoja! |