Aihe: 2x Tele-lipstic kaulamikkinä?
1
Aki
08.01.2006 04:25:12
 
 
Käytän kaulahumpparin puolitusta hyvin paljon. Soundi ei tietty ole ihan yksikelaisen tasoa, jonka takia joskus kokeilinkin projektistratossa kahta normi-ykskelaista sarjassa. Soundi on tietenkin aivan liian tuhti.
 
Nyt tuli mieleen että Telen kaulamikissähän on reilusti ohuempi soundi. Onko kukaan kokeillut kytkeä kahta Tele-lipstickiä kaulahumbuckeriksi? Siitähän saattaisi tulla vallan messevä combinaatio kaulamikiksi. Ennenkuin lähden ostamaan DR Partseja ja KentArmstrongeja, olisi hirmu kiva tietää onko joku jo tätä kokeillut.
 
EDIT: Hurinanpoistoa varten toinen mikeistä pitäis tietty olla RPRW, joka taitais olla helpoin saavuttaa etsimällä summanmutikassa mikki parilta eri valmistajalta. Tokai-Squier, tms.
Ostakaa mun Ibanez Roadstar II RG200 '86!!
manne
09.01.2006 18:04:07 (muokattu 09.01.2006 18:04:50)
Minulla on tuollainen danelectron "humbucker" malli ja siinä saa puoliteltua huulipuikkopaketit ja ei pahaa sanaa. Eli suosittelen kyllä kokeilemaan.
‹ edellinen sivu | seuraava sivu ›
1
Lisää uusi kirjoitus aiheeseen (vaatii kirjautumisen)